Sunday, 02 October 2016 05:52

Raidījums ‘Latvji, brauciet jūriņā!’: burāšana ir daļa no Rīgas ostas vizītkartes

Burāšana ir daļa no Rīgas ostas vizītkartes, kas kopumā veido arī ostas tēlu. To secina TV raidījums "Latvji, brauciet jūriņā!” raidījumu cikla “Rīgas osta deviņos gadsimtos” 25. septembra sērijā, kurā tiek izzināts, cik draudzīga vide burāšanai ir Rīgas brīvostā.

Raidījuma ietvaros par Latvijas  tālburāšanas kustības aktīvāko novirzienu stāsta kapteinis Gunārs Šteinerts, bet par kreiserburātāju jeb atpūtnieku ekspektācijām un Rīgas ostas piedāvātajām iespējām jahtu tūristiem - Andris Skadiņš.  

Savukārt sieviešu burātāju komandas Ra pārstāve Ieva Kaļķe, komandas Latvian Sailing Team dibinātājs un vadītājs Andrejs Buls un vējdēļu burātājs un sporta žurnālists Dainis Caune ļauj ieskatīties Latvijas sporta burāšanas vēsturē un šā brīža aktualitātēs.

Tikmēr par bērnu burāšanu un treniņiespējām Rīgas pilsētas centrā stāsta Pilsētas jahtkluba burāšanas trenere Vita Matīse un viņas audzēkne, Latvijas čempione Optimist klasē meiteņu ieskaites grupā Agate Einause.

Savu viedokli par burāšanu Rīgas ostā sniedz arī Rīgas brīvostas Vizuālās informācijas speciālists Haralds Apogs, kurš brīvostā strādā jau no 1998. gada.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE