Saturday, 19 December 2015 14:22

Sēru vēsts. Mūžībā aizgājusi Aina Lilita Vecsīle

Sēru vēsts. Mūžībā aizgājusi Aina Lilita Vecsīle Foto: Dailes teātris

2015. gada 16. decembrī mūžībā aizgājusi ilggadējā Dailes teātra darbiniece, burātāja Aina Lilita Vecsīle (dzimusi 1945. gada 18. jūlijā).

Aina Lilita Vecsīle strādājusi Dailes teātrī vairāk nekā četrus gadu desmitus – no 1970.gada līdz pat pēdējai mūža dienai – par redaktori, izrāžu sinhrono tulkotāju, arhivāri-bibliotekāri, literārās daļas un mākslinieciskās vadības asistenti.

Viņa bija viena no klusajām teātra dvēselēm – cilvēks, kura nekad nav uzsvērusi savu nozīmi vai popularizējusi savus nopelnus, bet gan gadu gadiem godīgi un nesavtīgi darījusi savu un bieži vien arī citu cilvēku darbu. Aina Vecsīle bija cilvēks-enciklopēdija – viena no retajiem teātra cilvēkiem ar tik plašām un precīzām zināšanām par Dailes teātra vēsturi, personībām un notikumiem.

 

 

Bez  teātra Ainai Vecsīlei bija arī citas aizraušanās. Skolas laikā viņas brīvo laiku aizņēma volejbols, basketbols, kā arī sacīkšu burāšana.

Burāšana Vecsīlei bija pirmā mīlestība un aicinājums jau no sporta skolas laikiem - to pierāda arī republikas mērogā izcīnītās medaļas. Ja tajā laikā sievietēm būtu bijis iespējams mācīties par kuģu kapteinēm, tā nešaubīgi būtu viņas izvēle. Tā kā šādas iespējas nebija Aina Vecsīle 1965. gadā devās uz Sanktpēterburgu (tolaik Leņiņgradu) studēt valodas, speciālizējoties čehu valodā un literatūrā.

Lai arī, uzsākot darbu Dailes teātrī, burāšana palika otrajā plānā, taču 1981. gadā Aina ieguva 1. klases jahtu vadītājas apliecību, kas ļāva burāt Rīgas jūras līcī.

Aina Vecsīle ir izcīnījusi daudzas medaļas un diplomus, burājot gan ar M klases jahtām, gan startējot ar Dragon klases jahtu Saturns. Burāšana Ainu saveda kopā ar savu dzīvesbiedru - ilggadējo jahtas SOL kapteini Leonīdu Balodi, kurš mūžībā aizgāja š.g. augustā.

Kopš 1978. gada Aina Vecsīle bija Latvijas Teātra biedrības (Teātra darbinieku savienības) biedre. 2011. gadā Aina Vecsīle saņēma Atzinības krusta I pakāpes (zeltīto) goda zīmi.

Ainu raksturoja viņas daudzpusīgās intereses, zinātkāre, atvērtība jaunām idejām un neparastiem risinājumiem, lielās darba spējas, atbildības sajūta savā un citu priekšā, sirds siltums, spēja un griba palīdzēt. ”Tas ir tādēļ, ka man ir zaļas acis,” tā viņa atbildēja, kad kāds jau atkal pamanīja un skaļi brīnījās, ka viņa dara ko ne gluži parastu.

Atvadīšanās no Ainas Vecsīles notiks pirmdien, 21.decembrī, plkst. 13.00 Otrajos Meža kapos.

Avots: Dailes teātris, LZS

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE