Thursday, 13 August 2015 16:38

Rīgas svētku laikā būs skatāmi senie Rīgas kuģi un vikingu kuģis ‘Indriķis’

Rīgas svētku laikā būs skatāmi senie Rīgas kuģi un vikingu kuģis ‘Indriķis’ Foto: publicitātes foto

Rīgas svētku apmeklētājiem svētku dienās būs lieliska iespēja apskatīt vairākus senos kuģus,  informē Rīgas svētku organizatori.

Rīgas senie kuģi

16. augustā no plkst. 12:00 līdz plkst. 18:00 svētku apmeklētājiem būs iespēja aplūkot senos kuģus „Pardus” un „Üxküll”, kas ir senā Rīgas kuģa replikas. 

Šādus kuģus savos braucienos pa Daugavu un Baltijas jūru laika posmā no 8. līdz 12. gadsimtam izmantoja Baltijas reģiona seno cilšu iedzīvotāji, kā arī uzzināt vairāk par seno kuģotāju dzīvi informatīvajos stendos un improvizētajā seno kuģotāju apmetnē.

Kuģi atradīsies iepretim Spīķeru kvartālam Daugavā, Daugavas promenādes piestātnē.

 

Vikingu buru kuģis Indriķis

Vikingu kuģis Indriķis ir samazināta pasaules slavenākā Norvēģijā atrastā  9. gadsimta Osebergas  vikingu kuģa replika, kuru ir buvējis galdniecības meistars Juris Zīle. Kuģis tapis četru gadu laikā, no 2010. līdz 2014. gadam. Kuģa korpuss, brangas un apšuvums veidots no ozola koka, bet klājs no priedes koka. Kuģis nodēvēts Jura Zīles vectēva vārdā, kurš  bija pirmo divu latviešu  dziesmu svētku virsdiriģents.

Kuģa garums ir 14.85 metri, platums 3.65 metri, augstums 3.6 metri. Izlaistas buras kopējais laukums aizņem 50 m2, tā masta augstums 8.5 metri. Indriķis ir paredzēts 20 airētājiem. Kuģis bagātīgi dekorēts ar kokgriezumiem, kuros attēlotas mitoloģiskas būtnes un augu valsts.

Vikingu buru kuģis Indriķis būs skatāms no 15. augusta plkst. 10.00 līdz 16. augusta plkst. 18.00 Doma laukumā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE