Saturday, 13 October 2012 00:00

Iespēja izveidot savu pastmarkas dizainu - arī par burāšanas tēmu!

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, LatvijasPasts jau otro gadu aicina ikvienu interesentu piedalīties pastmarku dizaina konkursā.  

No 10. līdz 22.oktobrim jebkura fiziska vai juridiska persona var iesūtīt Latvijas Pastam savu pastmarkas dizaina ideju. Konkursa gala uzvarētāju noteiks sabiedrības balsojums sociālajos tīklos - visvairāk balsu ieguvusī ideja tiks izmantota reālas pastmarkas dizaina izstrādē un 2013.gadā nodrukāta 300 000 eksemplāru. Ņemot vērā, ka pastmarku konkursa tēmu loks ir neierobežots, un Latvijas Pasts sagaida visdažādāko tēmu dizaina pieteikumus, šī varētu būt arī lieliska iespēja radošajiem burātājiem vai vienkārši burāšanas cienītājiem, popularizējot burāšanu Latvijā, iesniegt ar burāšanu saistītu pastmarkas dizainu.

Kā norādīts Latvijas Pasta sniegtajā informācijā, visus pastmarku dizainus vērtēs žūrija, kuras kodolu veido Latvijas grafiskā dizaina un reklāmas autoritātes, kā arī filatēlijas jomas speciālisti. 23.oktobrī labākie darbi tiks nodoti publiskam balsojumam - izmantojot sociālo tīklu TwitterDraugiem un Facebook kontus, lietotāji varēs nobalsot par savu iecienītāko pastmarku.

Pastmarka, kas iegūs lielāko balsu skaitu un atbildīs izvirzītajiem kritērijiem, tirdzniecībā tiks laista 2013.gada 25.janvārī. Bez iespējas redzēt pastmarku ar savu dizainu ceļojam uz tuvām un tālām pasaules valstīm populārākās idejas autors saņems arī balvu - iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu.

Iesniegt idejas pastmarku dizaina konkursam iespējams no 10. līdz 22.oktobrim; savukārt no 23. līdz 29.oktobrim par labākajiem pastmarku dizainiem tiks atklāts balsojums interneta šajā vietnē. Pastmarku dizaina konkursa uzvarētājs tiks paziņots 30.oktobrī.

2011.gadā pastmarku dizaina konkursā tika iesniegti 412 darbi, no kuriem konkursa nolikumam atbilda un konkursa mājas lapā tika publicētas 343 dizaina idejas. Par savu pastmarku dizaina favorītiem tika nodotas 4503 balsis. Ar 752 balsīm konkursā uzvarēja Evitas Eidintas veidotā pastmarka Vietakurrodasstāsti, uz kuras attēlotas Vērmanes dārza lauvas un tuvumā esošā restorāna BibliotēnaNr.1 koku ieskautā ēka. Pusmiljona eksemplāru tirāžā pastmarka tika izdota 2012.gada janvārī.

Iesniegt savu pastmarkas dizainu, detalizētāk iepazīties ar konkursa noteikumiem un uzzināt konkursa žūrijas sastāvu var šajā interneta vietnē.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE