Tuesday, 06 November 2012 23:56

Nosaukti labākie 2012.gada burātāji pasaulē

Šovakar, 6.novembrī, nosaukti ISAF Rolex World Sailor of the Year Award ieguvēji. Apbalvojumu iegūst Lijia Xu (Ķīna) un Bens Einslijs (Lielbritānija). 

Kā prognozēts, 2012.gada vīriešu konkurencē par labāko tika atzīts visu laiku sekmīgākais olimpiskais čempions, kā arī daudzkārtējais pasaules un Eiropas čempions, britu burātājs Bens Einslijs (Ben Ainslie). 

B.Einslijs: "Iegūt ISAF Rolex World Sailor of the Year atzinību ir liels gods, īpaši visiem tiem, kas man palīdzēja. Tā ir liela komanda sākot no ģimenes, draugiem, treneriem līdz sponsoriem, kas man palīdzēja to iegūt. Ir liels gods būt daļai no tādas īpašo burātāju grupas, kas tika izvirzīti šim apbalvojumam".

Viņam šis ir jau ceturtais šāda veida apbalvojums. Iepriekšējos Einslijas ieguva 1998.,2002. un 2008.gadā.  

Savukārt sieviešu kokurencē prestižo atzinību ieguva šā gada olimpiskās zelta medaļas ieguvēja Laser Radial klasē, ķīniete Lijia Xu. Viņa ir otrā burātāja no Āzijas, kam izdevies iegūt šo apbalvojumu.

L.Xu: "Burāšana ir devusi man iespēju piepildīt manus sapņus un skatuvi, uz kuras parādīt savu potenciālu. Tā man ir devusi iespēju redzēt, sajust un izpētīt pasauli. Burāšana ved mani uz labāku dzīvi, dzīvi pilnu ar vitalitāti, sajūsmu un prieka pilnu pieredzi". 

Uz ISAF 2012.gada gada burātāja titulu bija nominēti pavisam 9 burātāji – 5 vīriešu konkurencē un 4 burātājas sieviešu konkurencē. 

2012.gada burātāja titulam vīriešu kategorijā bija nominēti arī Mets Belčers un Malkolms Peidžs (Austrālija), Natans Outeridžs un Jens Jensens (Austrālija), Lūks Perons (Francija) un Toms Slingsbijs (Austrālija). Bet sieviešu kategorijā - Tamāra Ečegojena, Angela Pumarega un Sofija Toro (Spānija), Helēna Lukasa (Lielbritānija) un Saskija Sillisa (Lielbritānija). 

2011. gadā vīriešu konkurencē gada burātāja titulu ieguva Ikers Martiness komandā ar Havjieru Fernandesu (Spānija), bet sieviešu konkurencē - Anna Tuniklifa (ASV).

ISAF Rolex World Sailor of the Year Award ir augstākā atzinība, kuru burātājs/a (katrā kategorijā var būt arī komanda) var iegūt par izciliem sasniegumiem burāšanā. To pasniedz kopš 1994.gada ISAF ikgadējās konferences ietvaros novembrī, kas šogad notiek no 1. - 11.novembrim Īrijas galvaspilsētā Dublinā.

2012.gada nominantu sasniegumi tika vērtēti laika periodā no 2011.gada 1.septembra līdz 2012.gada 31.augustam. Gada titula ieguvēju izvēlās, ISAF dalīborganizācijām balsojot. 

Katram uzvarētājam pasniedz ISAF Rolex World Sailor of the Year Award trofeju un īpašu Rolex pulksteni. 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE