Monday, 26 November 2012 00:04

Nosaukti labākie 2012.gada Krievijas burātāji

Piektdien, 23.novembrī, Maskavā, notika Gada Burātājs 2012 (Яхтсмен Года 2012) balvu pasniegšanas ceremonija. 

Tas ir galvenais Krievijas burāšanas gada notikums, kuru rīko Krievijas Burāšanas federācija. Šogad pasākums pulcēja ap 600 viesu – burātājus, ar burāšanu saistītas amatpersonas, sponsorus, biznesmeņus un dažādas slavenības.

Šogad par gada burātāju vīriešu kategorijā 7 burātāju konkurencē tika atzīts jahtas Bronenosec (Броненосец) kapteinis, Sanktpēterburgas jahtkluba komodors Vladimirs Ļubomirovs (Владимир Любомиров).

Sieviešu konkurencē jau ceturto reizi pēc kārtas tika atzīta maskaviete Jekaterina Skudina (Екатерина Скудина), kas šā gada Olimpiskajās spēlēs Londonā savā disciplīnā ieņēma 4.vietu.

Par gada burāšanas komandu atzina vadošo Krievijas komandu Sinergija (Синергия), kas šogad izcīnīja čepmionu titulu RC44 klasē, mačreisa disciplīna. 

Bet par burāšanas sporta leģendu atzina Viktoru Potapovu (Виктор Яковлевич Потапов).Viņš ir nopelniem bagāts PSRS laika sportists, 1972.gada Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs, 1978.gada un 1980.gada pasaules čempions, un 1981.gada Eiropas čempions katamarānu Tornado klasē.

Savukārt tālo burājumu kategorijā par labāko tika atzīta jahtas Skorpiuss (Скорпиус) ekipāža. Jahta Skorpiuss, kas 2011.gada 18.septembrī atstāja Sočus, lai dotos apkārt pasaulei, balvu ieguva par uzstādīto pasaules rekordu, 60 dienās apejot apkārt abiem poliem - gan Dienvidpolam, gan Ziemeļpolam.

Uz šo kategorija pretendēja arī jahta Akela (Акела), kas ir ilggadēja The Tall Ships Races dalībniece, kurā piedalās arī Latvija jahta Spaniel.

Balvas tika sadalītas pavisam 12 kategorijās.

Vairāk par pasākumu šeit.

 

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE