Thursday, 24 January 2013 11:12

Noteiktas 2013.gada Eiropas gada jahtas

Sestdien, 19.janvārī, jau vienpadsmito reizi pēc kārtas starptautiskās laivu izstādes boot Düsseldorf laikā tika godinātas gada labakās jahtas Eiropā.

European Yacht of the Year godalgas, kas pielīdzināmas Oskara balvai kino industrijā, tika sadalītas piecās kategorijās: kreiserjahta ģimenei (Family Cruiser), kreiserjahta pēc izpildījuma (Performance Cruiser), luksus klases kreiserjahta (Luxury Cruiser), īpašā jahta (Special Yacht) un daudzkorpusu jahta (Multihull).

Šogad organizatori bija nolēmuši godināt arī pašus burātājus, ieviešot nomināciju - Seamaster 2013. To saņēma viens no franču zināmākajiem burātājiem Lūks Peirons (Loïck Peyron). Balvu Peirons bija ieradies saņemt no Sanfrancisko, kur šobrīd trenējas Amerikas kausa sacīkstēm Artemis Racing komandas sastāvā.

Žūrijā, kas bija 11 cilvēku liela, bija gan laivu testētāji, gan vadošo Eiropas jahtu žurnālu galvenie redaktori.

2013.gada Eiropas gada jahtas titulu ieguva:

  • Family Cruiser – RM 1260
  • Performance Cruiser - Dufour 36 Performance
  • Luxury Cruiser - Italia Yachts 13.98
  • Special Yacht - J/70 
  • Multihull - Outremer 5X

 

Family Cruiser: RM 1260 (LOA 11.99m)

 

 

Žūrijas vērtējums: jahta ar individualitāti & labu izpildījumu uz ūdens

Žurnāls Yachting World par Larošelas jahtu rūpnīcā RM tapušo franču jahtu raksta: „Tas nav tikai jahtas būvēšanas paņēmiens, kas to atšķir. Viss, ko RM būvē no saplākšņa ir atsvaidzinošs, atšķirīgs, jautrs, bet ļoti praktisks. Plata, ietilpīga okeāna kreiserjahta ar vieglu, modernu interjeru, kas radīts komandas ērtībām; jahta ir viegli vadāma arī tad, ja komandas locekļu skaits ir neliels, pie tam – ar to var komfortabli burāt visos laikapstākļos.”

Vēl kategorijā bija nominētas: Bavaria Vision 46, Delphia 31, Hanse 415, Sun Odyssey 469

 

Performance Cruiser - Dufour 36 Performance (LOA 10.99m)

 

 

Šī, citā Larošelas jahtu rūpnīcā - Dufour Yachts 2011. gadā tapusī jahta jau ir saņēmusi daudzas balvas un atzinības. Tagad tā savai kolekcijai pievieno arī prestižo 2013. gada Eiropas gada jahtas godalgu. Iepriekš Dufour Yachts jahtu ražotnes jahtas šo godalgu ieguva 2010. gadā ar jahtu Dufour 405 Grand’ Large un 2003. gadā ar jahtu Dufour 34.

Žūrijas vērtējums: komfortabla jahta atpūtai & amatiersacīkstēm

Žurnāls Yachting World: „Tā ir gudra, moderna laiva, kam pievērst uzmanību; daudz pūļu ieguldīts 36P tapšanā, ieskaitot izcilās detaļas uz klāja, ļaujot viegli ar to burāt pat tad, ja komandas locekļu skaits ir neliels, un praktisku iekšējo iekārtojumu. Lieliska jahta ģimenes kruīziem vai amatieru regatēm, kas lielāko gandarījumu sniegs tieši stūrmanim.”

Vēl kategorijā bija nominētas: Grand Soleil 39, MC 34 Patton, SLY 38, XP-50

 

Luxury Cruiser - Italia 13.98 (LOA: 14.40 m)

 

 

Žūrijas vērtējums: luksusa & satura apvienojums, jahta īstiem lietpratējiem - veikla, ātra, eleganta un ļoti komfortabla

Žurnāls Yachting World raksta: „Luksusa un eleganta izpildījuma apvienojums – itāļi ir pierādījuši, ka viņi spēj savienot stilu ar saturu. Neskatoties uz to, jahta ir jauna un no salīdzinoši jauna jahtu ražotāja, 13.98 parāda tās ražotāju ārkārtīgu lielo pieredzi, kas atspoguļojas gan tās cēlajā izpildījumā uz ūdens, gan nevainojamajā apdarē.”

Vēl kategorijā bija nominētas:  Amel 55, Discovery 57, Hallberg-Rassy 412, Southerly 47

 

Special Yacht -J/70 (LOA 6.93m)

 

 

Žūrijas vērtējums: jahta sacīkstēm par saprātīgu cenu & kārtējais apliecinājums amerikāņu kuģu būvētavas J-Boats prasmei radīt ātru viena dizaina jahtu

Žurnāls Yachting World par vienu no mazākajām J jahtām: „Neesiet pārsteigti redzēt šo viena dizaina, mazāko, bet daudz modernāko J/80 māsu, pārdotu tūkstošos. Tās izpildījums uz ūdens ir tikpat labs, kā tās izskats; tā ir ātra, labi vadāma, bet arī ar acumirklīgajiem J-stila saviļņojumiem, ejot ar pilnām burām. Tā simbolizē arī labas vērtības.”

Vēl kategorijā bija nominētas:  Bavaria B / One, Code Zero, Seascape 27, Vismara 50 Hybrid

 

Multihull - Outremer 5X

 

 

Žūrijas vērtējums: neatkarīgs, moderns & ļoti elegants katamarāns

Žurnāls Yachting World: „Pavisam vienkārši - šis katamarāns nodrošina labāko stūrēšanas sensāciju, salīdzinot ar jebkuru katamarānu, ar kuru ir burāts. Pinne, ar kuru ir viegli stūrēt no komfortablas sēdvietas, ir fantastiska, atbilstoša tās izpildījumam un gaumīgajam izskatam. Ar 5X, VPLP un Outremer ir pierādījuši, ka kūku var mierīgi ēst arī uz okeāna kruīza katamarāna, kas, lai gan ir ātrs, bet joprojām piedāvā ļoti komfortablu dzīvi uz klāja platformas un interjeru par konkurētspējīgu cenu."

Vēl kategorijā bija nominētas: Catana 59, Dragonfly 32 Supreme, Nautitech 542, TNT 34

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE