Friday, 15 December 2017 09:29

LZS biedri no savām rindām jahtklubu Auda pagaidām neizslēdz, bet dod laiku laboties

LZS biedri no savām rindām jahtklubu Auda pagaidām neizslēdz, bet dod laiku laboties Jahtklubs Auda | Foto: sintija sīmane

Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) biedri ceturtdien, 14. decembrī, ārkārtas kopsapulcē lēma biedrību “Jahtklubs Auda” šobrīd vēl neizslēgt.

Tomēr biedru kopsapulces lēmums tāpat paredz, ka jahtklubs tiks izslēgts no LZS, ja tas līdz 1. februārim nenokārtos savas finansiālās saistības pret federāciju.

Šīs saistības radušās kluba rīcības dēļ tam uzticētā ORC SportBoat Eiropas čempionāta nenoorganizēšanas+ rezultātā. 

Kā tika uzsvērts kopsapulces laikā, pēc čempionāta atcelšanas biedrība “Jahtklubs Auda” nav spējusi ilgstoši nokārtot finansiālās saistības nedz pret dalībniekiem, neatmaksājot tiem dalības maksas, nedz tiesnešiem, nenosedzot ceļa izdevumus, nedz arī pret LZS, neatmaksājot sacensībām piešķirto finansējumu, piemēram, par motorlaivu īres maksu.

Šāda rīcība no jahtkluba Auda puses ir radījusi ne vien mantiskus zaudējumus, bet jau ir atstājis negatīvu ietekmi uz LZS un Latvijas burāšanas vides kopējo reputāciju gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

Kopsapulces laikā no biedriem izskanēja bažas arī par to, ka šāda kluba rīcība, iespējams, var ietekmēt iespēju LZS nākamajā gada saņemt valsts finansējumu bērnu un jauniešu burāšanas sporta atbalstam, tajā skaitā treneru atalgojumam.

Jahtklubs Auda čempionāta rīkošanas tiesības ieguva 2016. gada 9. novembrī ORC Kongresa laikā Barselonā+. Sacensības bija paredzētas no 7. līdz 13. augustam Rīgā, bet nepietiekamā dalībnieku skaita dēļ tās tika atceltas.

Gada sākumā ORC Sportboat Eiropas čempionāta organizatorisko izdevumu segšanai Rīgas dome tā rīkotājiem piešķīra pašvaldības finansiālo atbalstu 11 250 eiro apmērā+, bet Latvijas Sporta federāciju padome līdzfinansējumu no valsts budžeta 6 291 eiro apmērā+.

 

 

 

1 komentārs

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE