Wednesday, 30 August 2017 10:26

Jaunieši no Burtnieku novada sāk nedēļu ilgu braucienu ar jahtām no Pērnavas līdz Tallinai

Jaunieši no Burtnieku novada sāk nedēļu ilgu braucienu ar jahtām no Pērnavas līdz Tallinai Foto: Sintija Lase / projekta "SAIL4activeLIFE" arhīvs

Šodien septiņi jaunieši no Burtnieku novada kopā ar jauniešiem no Lietuvas un Igaunijas sāk burājumu no Pērnavas uz Tallinu, piestājot Heltermā (Hījumā) un Naisārē.

Brauciens notiek jauniešu apmaiņas projekta “SAIL4activeLIFE” jeb “Burā aktīvai dzīvei” ietvaros.  

Projektam ir divas daļas.

Pirmā daļa noritēja Burtniekos no 8. augusta līdz 9. augustam IPV (iepriekšējās plānošanas vizīte) un turpinājās kopā ar jauniešiem no 23. augusta – 27. augustam. Šī projekta daļa bija saistīta ar brīvā laika aktivitātēm ezerā (vindsērfingu un SUP dēļiem) un iepazīšanos ar novada uzņēmējiem. Otrā projekta daļa ir veltīta jūras burāšanai, kas no 28. augusta līdz 4. septembrim notiks Igaunijā.

Otrajā projekta daļā tiek iesaistītas 3 burāšanas mācību jahtas, kuras kopā ar dalībniekiem un kapteiņiem dosies Baltijas jūrā, burājot no Pērnavas uz Tallinu.

Projekta laikā 20 jaunieši 6 līderu, to skaitā kapteiņu un instruktoru pavadībā, apgūs vindsērfingu, SUP dēļošanu un jūras burāšanu, mācīsies izprast fiziku, kā arī sadarboties starptautiskā komandā, pieņemt atbildīgus lēmumus, publiski prezentēt sevi, analizēt un attīstīt savu personību, uzņēmējspējas un praktizēt svešvalodas, kā arī apgūt dažādas neformālās izglītības metodes.

Jauniešu apmaiņas dalībnieku vecums ir 15 – 29 gadi.

Projekta mērķis ir jauniešiem sniegt āra dzīves un piedzīvojumu pieredzi, iedrošināt viņus izrādīt iniciatīvu gan privātajā dzīvē, gan kopienas labā. Ūdens sporta veidi ir lielisks veids kā šo pieredzi radīt. Burāšana un vindsērfings ir unikāla iespēja pavadīt laiku bez tehnoloģijām, ārpus interneta zonas, izzinot sevi, pilnveidojot prasmi strādāt komandā, iekļaujoties sabiedrībā, attīstot pašdisciplīnu, tehnisko domāšanu un spēju pieņemt lēmumus, uzņemoties atbildību, kā arī izprotot fiziku un procesus dabā.

Projektu rīko Burtnieku novada, Rencēnu pagasta jauniešu biedrība “Virziens A” sadarbībā ar partneriem NVO OleLukoe (Igaunija) un NVO Vilniaus skautu centras (Lietuva). Projekta norisi atbalsta arī Latvijas Burāšanas mācību asociācijas un NVO Sail Training Association Estonia pārstāvji, kā arī Burtnieku novada Multifunkcionālais jauniešu iniciatīvu centrs. 

Projekts notiek ar 19 414 eiro lielu Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” līdzfinansējumu.

 Avots: burtniekunovads.lv, burātājiem.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE