Wednesday, 12 July 2017 14:06

Par sasniegumiem burāšanā Ketijai Birzulei piešķirta RTU īpašā budžeta vieta

Par sasniegumiem burāšanā Ketijai Birzulei piešķirta RTU īpašā budžeta vieta Foto: Pedro Martinez / Sailing Energy

Vējdēļu burātāja Ketija Birzule ir ieguvusi iespēju studēt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) īpašajā budžeta vietā sportistiem, liecina RTU publicētā informācija.

“Šogad konkursa kārtībā ir izraudzīti 12 sporta talanti, kuri 2017./2018. akadēmiskajā gadā sāks studijas RTU studiju programmās par augstskolas līdzekļiem. Starp viņiem ir arī perspektīvā burātāja, Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu dalībniece Ketija Birzule”+, vēsta universitāte.

K. Birzule RTU studēt Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē bakalaura profesionālo studiju programmā “Aviācijas transports”.

“Šī studiju programma attīstījusies ļoti strauji, turklāt man tā patiešām šķiet interesanta un unikāla. Pat ja nebūtu tikusi budžetā, vienalga gribētu studēt tieši šeit. Ne tikai tāpēc, ka RTU uzskatu par sportistiem draudzīgu vidi, bet arī tāpēc, ka te patiešām ir plašas studiju izvēles iespējas,” RTU stāsta Birzule.

Starp jauniešiem, kuriem šogad ir dota iespēja studēt RTU īpašajās budžeta vietās sportistiem, ir arī vieglatlēti Lauris Kaufmanis un Patriks Gailums, orientēšanās sportists Edgars Ustinovs, mākslas vingrotāja Ieva Valpētere, bridžists Kārlis Ķuzis, tenisiste Marta Pagraba, volejbolists Einārs Juris Hudjakovs, skrituļslalomists Dāvis Raivo Zvejnieks, kā arī basketbolisti Reinis Jānis Avotiņš, Rūdolfs Keziks un Ainis Rundāns.

 

 

 

Kā norāda RTU, jauniešus, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes vidusskolā vai studijās, universitāte atbalsta jau trešo gadu pēc kārtas.

Šogad konkurss uz RTU īpašajām budžeta vietām tika izsludināts 7. jūnijā, bet rezultāti paziņoti 29. jūnijā.

Lai kandidētu uz RTU īpašo budžeta vietu+, kandidātam bija jābūt vismaz piecus gadus konkrēta komandu sporta veida spēlētājam, kā arī jābūt Latvijas izlases kandidātam vai Latvijas izlases dalībniekam individuālajos sporta veidos. Savukārt vidējai atzīmei iepriekšējā izglītības līmenī bija jābūt ne zemākai par septiņām ballēm. Tāpat kā kritērijs bija noteikta arī aktīva iesaistīšanās atbilstošo sporta federāciju rīkotajās aktivitātēs (kandidāta aktivitāte attiecīgā sporta veida rīkotajās aktivitātēs, disciplīnās un „Godīgas spēles” ievērošana organizētajās spēlēs, nometnēs u.tml.)  

Kandidātu vērtēšana notika pēc iepriekšējā izglītības līmeņa sekmju un pārrunu kopējā vērtējuma.

Lai RTU budžeta vieta tiktu saglabāta, studentam visi studiju plānā paredzētie pārbaudījumi ir jānokārto paredzētajos termiņos, studiju vidējai svērtajai atzīmei katra akadēmiskā gada (vai semestra) beigās jābūt vismaz 6,5. Jānorāda, ka tā ir par 0.5 zemāka nekā prasītā vidējā gala atzīme, kandidējot uz stipendiju.

Tāpat studentam ir obligāts treniņu apmeklējums RTU komandu sporta veidos, tam ir jāpiedalās visās sacensībās, kurās startē RTU (pēc RTU Sporta kluba pieprasījuma), kā arī jāpiedalās pasākumos un sacensībās, kuras rīko RTU (pēc RTU Sporta kluba pieprasījuma).

Reizi gadā jāiesniedz arī izziņa no federācijas kā apliecinājums par to, ka students ir izlases kandidāts vai izlases dalībnieks individuālajos sporta veidos. 

RTU budžeta vietas piešķiršanas mērķis ir veicināt vispusīgu personas attīstību – fizisko izaugsmi, sociālo iemaņu attīstīšanu, spēju darboties komandā, tiekšanos pēc panākumiem un augstu mērķu sasniegšanu, finansiāli atbalstot labākos Latvijas sportistus studijām  RTU bakalaura, maģistra un pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās (izņemot Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē studējošos).

Kopumā RTU ir 100 budžeta vietas, kas tiek finansētas no RTU centrālajiem līdzekļiem un kas tiek piešķirtas konkursa kārtībā atbilstoši vērtēšanas rezultātiem sportistiem, kuri ieguvuši lielāko punktu skaitu. RTU Senāts ikgadēji lemj par kvotām katrai uzņemšanai.

RTU tiek dēvēta par sportiskāko augstskolu Latvijā, un arī 2015. gada "QS Stars" universitāšu reitingā RTU sniegtās sporta iespējas ir augstu novērtētas. 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE