Thursday, 08 December 2016 19:06

Madaram un Valdim Alviķiem naudas balvās par izciliem sasniegumiem ledusburāšanā piešķir turpat 1400 eiro

Madaram un Valdim Alviķiem naudas balvās par izciliem sasniegumiem ledusburāšanā piešķir turpat 1400 eiro Foto: Brak Danych

Valdība otrdien, 6.decembrī, atbalstīja Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšlikumu par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā 2015. gada nogalē un 2016. gadā 974 364 eiro apmērā.

Ledusburātājam Madaram Alviķim par 2016. gada Eiropas čempionātā izcīnīto trešo vietu DN ledusjahtu klasē piešķirs naudas balvu 922 eiro, bet sportista trenerim Valdim Alviķim - 461 eiro.

Naudas balvas sportistiem, treneriem, sportistus apkalpojošiem sporta darbiniekiem, tai skaitā sporta ārstiem un apkalpojošam personālam, tiek piešķirtas ar attiecīgās sporta federācijas starpniecību.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais priekšlikums par naudas balvu piešķiršanu tika atbalstīts arī Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē šā gada 29. novembrī.

Piešķiramās naudas balvas apmēra noteikšanai izmantota diferencēta pieeja – procentuālais apmērs no normatīvajos aktos noteiktā maksimālā naudas balvas apmēra, piemērojot 2015.gada nogalē par izciliem sasniegumiem sportā piešķirto naudas balvu procentuālo apmēru. Latvijā par izciliem sasniegumiem sportā tiek piešķirtas vienas no augstākajām naudas balvām Eiropā un pasaulē.

Lai nodrošinātu naudas balvu, valdība atbalstīja apropriācijas pārdali no IZM 2016. gada budžeta apakšprogrammām.

IZM sadarbībā ar sporta organizācijām plāno pārskatīt Ministru kabineta noteikumus par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā ar mērķi būtiski paaugstināt naudas balvu piešķiršanai noteiktos kritērijus. Attiecīgu izvērtējumu un priekšlikumus IZM 2017.gada pirmajā ceturksnī iesniegs izskatīšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē.

Naudas balvas kopumā piešķirs 207 sportistiem, treneriem, sportistus apkalpojošajiem sporta darbiniekiem, tai skaitā sporta ārstiem, apkalpojošajam personālam un sporta federācijām.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE