Saturday, 03 December 2016 10:33

Burātājs Šulte saņem ‘Fair Play’ balvu

Burātājs Šulte saņem ‘Fair Play’ balvu Foto: Latvijas Olimpiešu klubs

Burātājs Patriks Kārlis Šulte (Pilsētas jahtklubs) piektdien (2. decembrī) saņēma balvu “Par Godīgu spēli” (Fair Play), ziņo Latvijas Olimpiešu klubs.

Šulte balvu saņēma par cienīgu rīcību Latvijas čempionāta laikā 2014. gadā.

Balvas pasniegšana notika pasākumā, kurā tika godināti labākie Latvijas jaunatnes sportisti un viņu treneri, kas guvuši godalgotus panākumus pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī Olimpiskajās spēlēs RIO aizvadītajā gadā, klātesot arī Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministram Kārlim Šadurskim un republikas sporta izglītības iestāžu direktoriem.

“Patriks Kārlis tika izvirzīts par rīcību burāšanas sacensību laikā, kad tā vietā, lai pats cīnītos par uzvaru braucienā, palīdzēja ūdenī nonākušam cīņu biedram. Šāda rīcība ļoti spilgti iemieso Fair Play principu būtību, kad sportists, apzinoties uzvaras nozīmību un nepieciešamību palīdzēt citam, nedomājot izvēlas vērtību - cilvēcība,” raksta Olimpiešu klubs.

“Fair Play principi ir ļoti plašs jēdziens, un tos nav iespējams definēt tik precīzi kā sacensību noteikumus. Vai tad maz ir iespējams definēt tādas vērtības kā draudzība, cieņa, cīņas spars, sportiskais gars? Protams, nē, tāpēc Fair Play robežas ir tik plašas, cik plaša ir katra sportā iesaistītā izpratne par šiem principiem,” norāda klubs.

"Ja šodien ir situācija, kad kādam ar prieku varam pasniegt šo Fair Play apbalvojumu, tas nozīmē, ka kāds šos princius ir apzinājies un ar savu rīcību parādījis, ka tie dažkārt var būt svarīgāki par pašu uzvaru," atzīst Eiropas Fair Play kustības izpildkomitejas locekle, Olimpiešu kluba izpilddirektore Baiba Veisa.

Apbalvojums Patrikam Kārlim ir pirmais, ko Latvijas Olimpiešu klubs pasniedz šogad. Tāpat šis ir pirmais gadījums, kad Latvijā šo balvu pasniedz burātājam, kurš vienlaikus ir arī jaunietis.

***

Par godīgas spēles principu popularizēšanu un skaidrošanu Latvijā rūpējas Latvijas Olimpiešu klubu.

Saskaņā ar Latvijas Olimpiešu kluba Fair - Play balvas konkursa nolikumu Fair-Play balva izceļ atsevišķus sabiedrības pārstāvjus, notikumus, kas spilgti parāda olimpisko garu un godīgas spēles principus sportā un ikdienā un būtu popularizējami kā labas prakses piemēri, veicinot sabiedrības vērtības.

Balvas pieteikumus drīkst iesniegt Latvijas sporta federāciju pārstāvji, sportisti, treneri sporta organizatori, kā arī mediju pārstāvji vai jebkurā citā jomā aktīvi sabiedrības pārstāvji – privātpersonas vai juridiskas personas, kas ir ievērojusi gadījumu vai piemēru, kas būtu Fair Play balvas vērts.

Pieteikt balvai var trešo personu vai arī pats sevi (piemēram, organizācija izvirza savā struktūrā notikušu notikumu vai personu). Fair Play balvai var izvirzīt privātpersonu, juridisku personu, valsts iestādi, notikumu  vai situāciju, kas parāda Fair Play principu piemērošanu. Balvai var izvirzīt arī pretendentu, kas ir pamanīts, taču personīgi nav pazīstams.

Situācija un piemērs vēlams no sporta dzīves, taču var tikt iesniegta situācija, kas nav saistīta ar sportu, bet spilgti iezīmē Fair Play principu ievērošanu un būtu noderīgi to darīt zināmu plašākai sabiedrībai.

Pieteiktos pretendentus Fair Play balvai vērtē Latvijas Olimpiešu kluba valde kārtējā valdes sēdē, kas notiek ne retāk kā četras reizes gadā (katru ceturksni). Valde izskata iesniegtos pretendentus un ar vienkāršu balsu vairākumu pieņem lēmumu par apbalvojamo. Vienā vērtēšanas reizē par uzvarētāju var tikt atzīts viens vai arī vairāki pretendenti. Izskatot pieteikumus, valde var pieņemt lēmumu neapbalvot nevienu no uz to brīdi iesniegtajiem.

Ierobežojums laika posmam, kurā balvai pieteiktā situācija ir notikusi, nav noteikts.

 

1 komentārs

  • skolotāja Saturday, 03 December 2016 12:24 skolotāja

    Lieliski! Sveicu!

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE