Sunday, 27 November 2016 21:20

Pirmo reizi 'Fair Play' balvai Latvijā izraudzīts burātājs

Pirmo reizi 'Fair Play' balvai Latvijā izraudzīts burātājs Ilustratīvs foto: sintija sīmane

Optimist klases burātājs Patriks Kārlis Šulte (Pilsētas jahtklubs) par savu rīcību Latvijas čempionāta laikā 2014. gadā izraudzīts šā gada balvai “Par Godīgu spēli” (Fair-Play), informē Pilsētas jahtkluba trenere Vita Matīse.

2014. gada augustā Engurē Latvijas čempionāta Optimist klasei laikā Šulte īsi pēc sacensību starta devās palīgā jahtkluba biedram, kurš pēc nopietnas kļūdas - burātājs neaizāķēja kājas aiz saitēm, iekrita ūdenī, kas, neskatoties uz siltu vasaras dienu, krasta vēja dēļ bija auksts. Situācija bija bīstama, jo laiva turpināja gaitu, kamēr jaunais burātājs bija ūdenī. Šulte redzēja situāciju un, atstājot savu sacensību rezultātu otrajā plānā, nevis ļāvās cīņas azartam un turpināja burāt, bet gan palika un pagaidīja līdz komandas biedrs aizpeld līdz laivai un iekāpj iekšā, un tikai tad turpināja cīnīties sacensībās, vēsta Pilsētas jahtklubs.

Kā norāda V. Matīse, kura ir arī Latvijas Olimpiešu kluba valdes locekle, šis ir pirmais gadījums, kad Fair Play balvai Latvijā izraudzīts burātājs, kurš vienlaikus ir arī jaunietis.

Balvas pasniegšana notiks 2. decembrī Latvijas Sporta izglītības iestāžu “Direktoru padomes” semināra laikā pēc izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska uzrunas.

***

Par godīgas spēles principu popularizēšanu un skaidrošanu Latvijā rūpējas Latvijas Olimpiešu klubu.

Saskaņā ar Latvijas Olimpiešu kluba Fair - Play balvas konkursa nolikumu Fair-Play balva izceļ atsevišķus sabiedrības pārstāvjus, notikumus, kas spilgti parāda olimpisko garu un godīgas spēles principus sportā un ikdienā un būtu popularizējami kā labas prakses piemēri, veicinot sabiedrības vērtības.

Balvas pieteikumus drīkst iesniegt Latvijas sporta federāciju pārstāvji, sportisti, treneri sporta organizatori, kā arī mediju pārstāvji vai jebkurā citā jomā aktīvi sabiedrības pārstāvji – privātpersonas vai juridiskas personas, kas ir ievērojusi gadījumu vai piemēru, kas būtu Fair Play balvas vērts.

Pieteikt balvai var trešo personu vai arī pats sevi (piemēram, organizācija izvirza savā struktūrā notikušu notikumu vai personu). Fair Play balvai var izvirzīt privātpersonu, juridisku personu, valsts iestādi, notikumu  vai situāciju, kas parāda Fair Play principu piemērošanu. Balvai var izvirzīt arī pretendentu, kas ir pamanīts, taču personīgi nav pazīstams.

Situācija un piemērs vēlams no sporta dzīves, taču var tikt iesniegta situācija, kas nav saistīta ar sportu, bet spilgti iezīmē Fair Play principu ievērošanu un būtu noderīgi to darīt zināmu plašākai sabiedrībai.

Pieteiktos pretendentus Fair Play balvai vērtē Latvijas Olimpiešu kluba valde kārtējā valdes sēdē, kas notiek ne retāk kā četras reizes gadā (katru ceturksni). Valde izskata iesniegtos pretendentus un ar vienkāršu balsu vairākumu pieņem lēmumu par apbalvojamo. Vienā vērtēšanas reizē par uzvarētāju var tikt atzīts viens vai arī vairāki pretendenti. Izskatot pieteikumus, valde var pieņemt lēmumu neapbalvot nevienu no uz to brīdi iesniegtajiem.

Ierobežojums laika posmam, kurā balvai pieteiktā situācija ir notikusi, nav noteikts.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE