Wednesday, 28 September 2016 12:10

Iniciatīvu 'Pasaule visiem' sāk izbraucienā ar katamrānu Lover

Iniciatīvu 'Pasaule visiem' sāk izbraucienā ar katamrānu Lover Foto: LSM.lv arhīvs

Lai bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām būtu nodrošināta pilnvērtīga iekļaušanās sabiedrībā, 22. septembrī Latvijā biedrība “Es redzu” uzsāka iniciatīvu “Pasaule visiem”.

Tās mērķis ir līdz 2019.gada 1.septembrim cilvēkiem ar invaliditāti ieviest iekļaujošās izglītības pamatprincipus vismaz 15 skolās visā Latvijā, kā arī panākt, lai sabiedrība būtu gatava vēl vairāk integrēt savā vidē tos, kam invaliditāte ir liegusi pilnībā attīstīt savas spējas un talantus.

Iniciatīva paredz nodrošināt vides pieejamību izglītības iestādēs, kurās praktizē iekļaujošās izglītības principus, un veicināt licencēto iekļaujošo mācību programmu izmantošanu skolās, kā arī sagatavot sabiedrību cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas procesiem. Biedrībā norāda, ka šobrīd Latvijā ir aptuveni 168 000 cilvēku ar invaliditāti, no kuriem 8000 ir bērni.

Iniciatīvas atklāšanas pasākums notika uz katamarāna “Lover”, ar kuru dalībnieki devās izbraucienā līdz Daugavas iztekai jūrā, iepazīstot ierīces, kuras ļauj piedalīties burāšanā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī satikt jauniešus, kuriem invaliditāte nav liegusi attīstīt savas spējas un talantus.

"Mēs esam sapratuši to, ka tad, kad sabiedrībā ienāk cilvēks ar īpašām vajadzībām, klimats absolūti mainās,” stāsta biedrības “Es redzu” valdes locekle Aivija Bārda.

“Mēs kļūstam labāki, iejūtīgāki, cilvēcīgāki, un tās ir kvalitātes, kas cilvēkiem visvairāk vajadzīgas. Līdzcietība ir tā, ko mēs gribam iemācīt saviem bērniem, un tieši skolas visiem ir tās, kas veicina šo procesu, bet šim skolām ir jābūt pieejamām”.

Katamarāna “Lover” komanda jau trīs gadus ir piedalījusies Krievijas labdarības organizācijas “Baltais spieķis” starptautiskā labdarības projektā “Dvēseles buras”. Šā gada jūlijā tas piestāja arī Latvijā.

"Mēs piestājam katrā valstī, tiekamies ar vietējām invalīdu biedrībām, vizinām cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Uz mūsu klāja ir pabijuši zviedri, somi, franči, igauņi. Gandarījums milzīgs, jo enerģētika, ko atstāj šie cilvēki, ir ļoti patiesa un īsta," stāsta katamarāna kapteinis Uldis Mežulis.

/Avots: LETA, LSM, biedrība “Es redzu”/

 

 

 

 

 

 

1 komentārs

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE