Friday, 30 September 2016 15:22

Nedēļas nogalē gaidāmo notikumu apskats

Nedēļas nogalē gaidāmo notikumu apskats Foto: Inese Ulmane / Jelgavas jahtklubs

Vēl tikai četras regates un šā gada burāšanas sacensību sezona Latvijā būs noslēgusies.

Sestdien, 1. oktobrī, Usmas ezerā norisināsies Usmas jahtkluba sezonas slēgšanas regate Rudens vējos, kas startēs plkst. 12:00. Distance ir tradicionālā - Usmas jahtklubs - Rendas boja - Usmas jahtklubs. Plkst.18:00 sāksies sezonas noslēguma pasākums ar dzīvo mūziku un ātrāko jahtu apbalvošanu kluba krogā.

Tāpat 1. oktobrī sezonu slēgs Jelgavas jahtklubs ar Jelgavas jahtkluba 2016 sezonas slēgšanas regati, kas sāksies plkst. 12:00.

Sezonu sestdien plāno slēgt arī Latvijas jahtklubā.

Jahtklubs Auda sacensību sezonu tradicionāli noslēgs ar divu dienu Rudens kausu jūras jahtām.

1. oktobrī pirmā brauciena sagatavošanās signāls ir paredzēts plkst. 12:00, bet 2. oktobrī  - plkst. 11:15. Apbalvošanas provizoriskais laiks ir 18:00. Sacensību formāts ir palicis nemainīgs - jahtas tiek dalītas grupās atkarībā no apmērīšanas sistēmas un koeficienta - Konjaka grupa, Viskija grupa (katamarāni), Ruma grupa, Vīna grupa, Alus grupa (Platu25).

Konjaka un Viskija grupas pirmajā sacensību dienā brauc garo distanci (aptuveni 25 j.j.), otrajā - divi īsāki starti. Savukārt Ruma, Vīna un Alus grupas abas sacensību dienas veic īsās distances. Šī gada jauninājums - lai sarunas pie vakariņu galda kļūtu saturīgākas un attīstītu burātāju iemaņas, uz visām jahtām būs ieslēgta RaceQs programma, kas ļaus pēc sacensībām apskatīt paveikto un izanalizēt savus un citu dalībnieku sasniegumus distancē.

Tikmēr Klaipēdā Latvijas burātāji startē XXVI starptautiskajā regatē Rudens Vejas 2016. Latviju sacensībās pārstāv astoņi burātāji Optimist klasē, trīs Laser 4.7 un trīs Standard klasē, kā arī pieci burātāji Laser Radial klasē.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE