Friday, 16 September 2016 11:51

KAS, KUR, KAD ŠAJĀ NEDĒĻAS NOGALĒ? (papildināts)

Šā gada burāšanas sezonas noslēgums kļūst arvien tuvāks. Jau rīt sacensību sezona noslēdzas divos jahtklubos. Tāpat nedēļas nogalē uzzināsim, kurš iegūs Latvijas kausu Platu25 klasē, par kuru cīņa sākās maija vidū. 

Bet Igaunijā pēdējo posmu Igaunijas čempionātā aizvada Latvijas 29er, Laser un Laser Radial burātāji.

Tikmēr Eiropā sākusies laivu izstāžu jaunā sezona.  

 

LATVIJAS PLATU25 KAUSA SESTAIS, NOSLĒDZOŠAIS POSMS. USMAS SPA KAUSS.

KAD: 17. -18. septembris 

KUR: Usma, Usmas ezers

DALĪBNIEKI: Platu25

SACENSĪBU PROGRAMMA:

17.09. / 09:00 - 10:00 dalībnieku reģistrācija

10:30 atklāšana

12:00 - pirmā brauciena brīdinājuma signāls. Pēdējā brauciena brīdinājuma signāls ne vēlāk kā plkst. 17:00.

18.09. / 10:25 - pirmā brauciena brīdinājuma signāls. Pēdējā brauciena brīdinājuma signāls ne vēlāk kā plkst. 15:00.

Regate būs notikusi, ja būs pabeigti vismaz trīs braucieni.

Sezonas garumā kausa izcīņā iesaistījās trīspadsmit jahtas. Līdere pēc pieciem posmiem ir jahta Voodoo, kam ir 9 punkti, ar 13 punktiem otrā ir jahta Malaita, bet ar trešā ar 15 punktiem - jahta Bailarina.

 

 

PRIEDAINES JAHTKLUBA SEZONAS SLĒGŠANAS REGATE

KAD: 17. septembris 

KUR: Priedaine, Lielupe 

DALĪBNIEKI: Optimist, Laser

SACENSĪBU PROGRAMMA:

10:00 – 11:30 sacensību dalībnieku reģistrācija

11:30 - sacensību atklāšana

12:00  - pirmā brauciena starts

15:30  - apbalvošana, sacensību noslēgums

Sacensības paredzēts organizēt šādās laivu klasēs un ieskaites grupās: Laser Radial, Laser 4.7, Laser 4.7 meitenēm, Optimist, Optimist meitenes, Optimist B grupa. Ja kādā laivu klasē pieteiksies mazāk nekā divi dalībnieki, šajā klasē sacensības nenotiks.

 

 

JAHTKLUBS ENGURE SEZONAS SLĒGŠANAS REGATE

KAD: 17. septembris 

KUR: Engure, Rīgas jūras līcis 

DALĪBNIEKI: Optimist, Laser, jūras jahtas (LYS grupa)

SACENSĪBU PROGRAMMA:

09:00- 10:00  - dalībnieku reģistrācija

10:00 sacensību atklāšana

11:00 - starts LYS grupai, pirmais brīdinājuma signāls Optimist un Laser klasēm

pēc 17:00 - brīdinājuma signāli Optimist, Laser netiek doti

18:00 - kontrollaiks jūras jahtām

Apbalvošana, saviesīgs pasākums.

Saskaņā ar portālā regates.lv publicētajiem datiem šobrīd sacensībām ir reģistrējies 21 Optimist burātājs no trīs jahtklubiem, viena Laser 4.7 klases burātāja un 14 jūras jahtas LYS grupā.

LYS grupai sacensības notiks Rīgas jūras līcī pie Engures ostas maršrutā Engure – Mērsrags - Engure. Dalībniekiem būs  jāveic viens aplis.

Starta līnija būs uz Engures ostas vadlīnijas starp dzeltenu boju (kura atradīsies 1.5 kabeļtauvu no ostas vārtiem) ar labo bortu un zīme krastā uz zivju steķa ar kreiso bortu. Starta līnijas garums aptuveni 4.0 kabeļtauvas. Pagrieziena boja būs Mērsraga ostas pieņemšanas boja ar kreiso bortu (Lat=57-20.2N Lon=023-11.9E, cilindriska boja ar vertikālu balts/sarkans marķējumu). Finiša līnija būs uz Engures ostas vadlīnijas starp dzeltenu boju (kura atradīsies 1.5 kabeļtauvu no ostas vārtiem) ar kreiso bortu un zīme krastā uz zivju steķa ar labo bortu. Finiša līnijas garums aptuveni 4.0 kabeļtauvas.

Brauciena starts tiks dots atsevišķi katrai jahtai pēc iepriekš pārrēķinātā laika uz distances garuma. Katrai jahtai starts tiks dots ar gaismas signālu no krasta, kurš atradīsies uz starta līnijas. Gaismas signāls tiks ieslēgts jahtas starta brīdī un būs aktivēts 10 sekundes.

Falšstarta gadījumā pēc desmit sekunžu starta signāla tiks padoti vismaz 5 īsi gaismas signāli, kas nozīmēs, ka jahtai ir jāatgriežas pirms starta līnijas apņemot dzelteno starta boju ar labo bortu un jāstartē atkārtoti. Papildus īsiem gaismas signāliem jahtai par falšstartu var tikt paziņots pa rāciju (72. kanāls). Ziņojuma neesamība nevar tikt uzskatīta par pamatu rezultāta atjaunošanai.

Visām jahtām tiek noteikts finiša kontrollaiks 18:00. Pēc 18:00 finiša līnija tiks slēgta. Jahtas regatē ieņems vietu, kura būs vienāda ar jahtas pozīciju attiecībā pret citām dalībniecēm brīdī, kad jahta šķērsos finiša līniju. Pirmo trīs vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar speciāliem slēgšanas regates kausiem. Apbalvošana notiks jahtklubā Engure pēc iespējas ātrāk pēc sacensību izvešanas jūrā.

Optimist klasē regatei pieteikušies dalībnieki tiks iedalīti trīs vecuma grupās, tikmēr Laser klasēs vecuma ierobežojums nav noteikts.

Katrai vecuma grupai starti notiks atsevišķi no citām grupām. Regate tiks uzskatīta par notikušu, ja tiks izvesti vismaz divi braucieni katrai ieskaites. Brīdinājuma signāli netiks doti pēc 17:00. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā tiks apbalvoti ar piemiņas balvām.

TALLINAS NEDĒĻA (TALLINNA NÃDAL REGATT) / IGAUNIJAS ČEMPIONĀTA POSMS

KAD: 16.-18. septembris

KUR: Tallina

DALĪBNIEKI: Laser, Laser Radial, 29er, 49er, 49erFX, 470, RSFeva, F18, RS:X, Formula, Techno

Sacensības vienlaikus ir Igaunijas čempionāta noslēdzošais posms Laser un 29er klasēm, kurās startē arī Latvijas burātāji - Estere Paula Kumpiņa ( Rīgas jahtklubs) un Ēriks Zvilna (Latvijas Topper klubs) Laser Radial klasē, Ričards Zvilna (Latvijas Topper klubs) -Laser klasē un Roberts Jānis Vancovičs un Emīls Ukass (Rīgas jahtklubs) - 29er klasē.

IZSTĀDES

SOUTHAMPTON BOAT SHOW

KAD: 16.-25. septembris

KUR: Sauthemptona, Lielbritānija

INTERBOOT

KAD: 17.-25. septembris

KUR: Friederichshafen , Vācija

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE