Thursday, 09 June 2016 15:35

Nedēļas nogalē sāksies otrās LBMA rīkotās jaunatnes darbinieku apmācības

Nedēļas nogalē sāksies otrās LBMA rīkotās jaunatnes darbinieku apmācības Foto: Andris Kozlovskis

Ventspilī sestdien, 11. jūnijā, sāksies starptautiskas neformālās izglītības apmācības jaunatnes darbiniekiem SAIL4youth, informē apmācību projekta vadītāja, Latvijas Burāšanas mācību asociācijas (LBMA) pārstāve Sintija Lase.

Apmācības notiks uz buru jahtām Spaniel un Lietuva Baltijas jūrā un tās piekrastē maršrutā Ventspils - Romasāre - Pērnava - Salacgrīva - Roja - Liepāja.

To laikā septiņu valstu jaunatnes darbinieki, izglītotāji, treneri un jauniešu līderi astoņas dienas praksē apgūs burāšanu un āra dzīves, neformālās, pieredzes un piedzīvojumu izglītības pielietošanu jaunatnes darbā.

Apmācības vadīs divi neformālās izglītības treneri - projekta iniciatore Sintija Lase un piedzīvojumu un apmācību ekspedīciju vadītājs Māris Resnis.

Burāšana ir unikāla iespēja pavadīt laiku bez tehnoloģijām, ārpus interneta zonas un vienlaikus izzināt sevi [..] tādēļ arī esam aizsākuši burātāju un jaunatnes darbinieku sadarbības kustību

„Mūsdienu jauniešiem bieži vien pietrūkst āra dzīves pieredzes un piedzīvojuma, no kura var arī ko mācīties. Tādēļ jaunatnes darbiniekiem ir būtiski apgūt prasmes, kas šādas iespējas jauniešiem var piedāvāt," norāda apmācību projekta organizatori.

"Burāšana ir unikāla iespēja pavadīt laiku bez tehnoloģijām, ārpus interneta zonas un vienlaikus izzināt sevi, pilnveidot prasmi strādāt komandā, saprasties un iekļauties sabiedrībā, attīstīt pašdisciplīnu un tehnisko domāšanu, spēju pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību un arī izprast procesus dabā. Tādēļ arī esam aizsākuši burātāju un jaunatnes darbinieku sadarbības kustību, un interese ir liela.” 

Apmācību laikā gūtā pieredze un atziņas tiks apkopotas partneru kopīgi veidotā rokasgrāmatā Eiropas jaunatnes darbiniekiem un burātājiem, kuri nākotnē vēlas realizēt vietēja un starptautiska mēroga izglītojošus jaunatnes projektus, pielietojot burāšanu kā metodi jaunatnes darbā.

Latvijas un Igaunijas jauniešiem 14. jūnijā Pērnavā, 15. jūnijā Salacgrīvā un 16. jūnijā Rojā būs iespēja klātienē satikt projekta dalībniekus un uzzināt vairāk par burāšanas iespējām un neformālo izglītību.

Apmācību norises gaitai, kā arī informācijai par precīziem tikšanās laikiem un vietām, var sekotu līdzi projekta Facebook lapā.

Apmācības noslēgsies Liepājā 18. jūnijā.

Projektu organizē LBMA kopā ar sadarbības partneriem Eiropas Savienības programmas 'Erasmus+: Jaunatne darbībā' ietvaros.

LBMA šis ir jau otrais neformālās izglītības apmācību projekts, kas tiek realizēts Eiropas Savienības programmas 'Erasmus+: Jaunatne darbībā' ietvaros. Pērn augustā LBMA rīkoja starptautiskās neformālās izglītības apmācības par burāšanas pielietošanu jaunatnes darbā SAIL4enterpreneurSHIP, kuru laikā 20 jaunatnes darbinieki un jauniešu līderi no trim Baltijas valstīm apguva iespējas ar burāšanas un neformālās izglītības palīdzību attīstīt jauniešu uzņēmējspējas.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE