Thursday, 19 May 2016 12:41

Melanomas modrības nedēļas ietvaros Sieviešu burātāju komandas RA burātājas pārbauda ādas veselību

Melanomas modrības nedēļas ietvaros Sieviešu burātāju komandas RA burātājas pārbauda ādas veselību Foto: Institut Esthederm

Pirmdien, 16. maijā Latvijā sākās Melanomas modrības dienas. To ietvaros cilvēki tiek aicināti pievērt uzmanību savām dzimumzīmītēm un tās pārbaudīt, apmeklējot ārstu dermatologu un onkologu konsultācijas.

Kampaņas ietvaros savu ādas veselību pie dermatologa pārbaudīt devās arī Latvijas Sieviešu burātāju komandas RA burātājas Līga Platais, Ilze Mežale, Irēna Stalidzāne un Ieva Kaļķe.   

Dāmas apzinās, ka savas aizraušanās dēļ, ādu pakļauj zināmam riskam, tādēļ uzskata par veselīgu nepieciešamību veikt profilaktisku dzimumzīmju un citu ādas veidojumu pārbaudi.

“Atrodoties uz ūdens, saules iedarbība ir daudz spēcīgāka, jo ultravioletos starus atstaro arī ūdens virsma. Burājot nav iespējams paslēpties ēnā, tāpēc esi pakļauts intensīvai un ilgstošai saules iedarbībai”, stāsta komandas kapteine Ieva Kaļķe. 

“Pirms apmeklēju speciālistu, nezināju, kādas sekas var radīt ilgstoša atrāšanās intensīvos saules staros", turpina Ieva.

"Mēs veicām melanomas diagnosticēšanu, pārbaudījām ādas veselības stāvokli, konsultējāmies ar speciālistiem par esošajiem ieradumiem un to, kādas sekas var radīt ilgstoša atrašanās intensīvu UV staru zonā, kā arī par piemērotu saules aizsargkrēmu lietošanu, to biežumu.”

Foto: Institut Esthederm

Foto: Institut Esthederm

Melanomas diena Eiropā tiek atzīmēta ik gadu maijā. Tās mērķis ir izglītot iedzīvotājus par ādas vēža dažādu slimības formu pazīmēm, par ultravioleto staru kaitīgumu un optimāliem risinājumiem ādas aizsardzībai.

Šogad kampaņa Latvijā norisinās astoto gadu, turklāt sešu dienu garumā.

Tās laikā akcijas organizētāji - biedrība 'Dermatologi pret ādas vēzi' ar saukli – 'Saule spīd visur – ne tikai pludmalē' aicina cilvēkus rūpēties par ādas veselību.

Akcijā piedalās 60 dermatologu, kuri konsultē un izmeklē pacientu, kopā 18 dažādās Latvijas pilsētās – Balvos, Cēsis, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Olainē, Rīgā, Rēzeknē, Siguldā, Talsos, Tukumā, Valmierā, Ventspilī, Vadlaučos. Plašāka informācija par akcijas norisi pa tālruni 20242222, kā arī vietnē www.adasvezis.lv

Melanomas modrības dienas rīko starptautiskā organizācija Euromelanoma Latvia kopā ar sadarbības partneriem. 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE