Tuesday, 17 May 2016 13:25

Notiks izstāde 'KAUPO apkārt pasaulei'

Notiks izstāde 'KAUPO apkārt pasaulei' Foto: Viktora Podlubnija arhīvs

No 18. maija līdz 6. jūnijam kultūras pilī Ziemeļblāzma būs skatāma izstāde KAUPO apkārt pasaulei. Izstādes atklāšana plānota 18. maijā plkst. 12:00. Izstāde skatāma bez maksas.

Izstādē būs skatāmas katamarāna Kaupo ceļojuma apkārt pasaulei dalībnieka Igora Pimenova piemiņas lietas un eksponāti no privātās kolekcijas.

Tajā ir gan daudzveidīgas dažādu mākslinieku gleznas no valstīm, kuras apceļoja Kaupo, gan raksti presē par ceļojumu, suvenīri, katamarāna makets, fotogrāfijas un atmiņu stāsti.

Kā buratajiem.lv pavēstīja Igors Pimenonvs, izstāde tiek rīkota kā atbalsts Rīgas domes iniciatīvai Spīķeru kvartālā atjaunot Nikolaja kapelu, kur tā atradās no 1884. gada līdz 1959. gadam. Svētā Nikolaja, kas ir tirgoņu, jūrasbraucēju un bērnu aizbildnis, ikona visu ceļojuma laiku atradusies arī uz Kaupo. Tāpat ar izstādi tiek atzīmēta Kaupo projektētāja Alda Eglāja 80 gadu jubileja.

1977. gadā Latvijā būvētais, 13,3 metrus garais katamarāns Kaupo savu pirmo un Latvijas burāšanas vēsturē pirmo ceļojumu apkārt pasaulei veica no 1999. gada 31. oktobra līdz 2003. gada 21. martam kapteiņu Valda Grenenberga-Grīnberga un Aleksandra Popova vadībā. Ceļojumā tāpat devās matroži Jurijs Petrovs, Igors Pimenovs, Staņislavs Marcenjuks, kā arī koks Svetlana Timofejeva.

Komanda pirmajam pasaules apceļojumam bija izvēlējusies virzienu – no austrumiem uz rietumiem, maršrutā iekļaujot Laspalmas, Buenosairesu, Horna ragu, Valparaiso, Losandželosu, Darvinu, Labās Cerības ragu un Azoru salas. Šis maršruts pasaules apceļotāju ieskatā ir uzskatāms par ļoti grūtu, jo Horna raga apņemšana, kas nekad nav bijis vienkāršs uzdevums, ir jāveic pret valdošo vēja virzienu.

1 komentārs

  • Ferdinands Tuesday, 17 May 2016 15:25 Ferdinands

    Cik var tiražēt to pēdējo teikumu! Protams, viegli nav. Bet lasītājs tiek maldināts, ka it kā ir kāds vieglāks maršruts. Varbūt tas, kurā Kaupo pazuda 2. braucienā? Atļaujos apšaubīt.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE