Wednesday, 04 May 2016 07:38

Šonedēļ Rīgā un Mērsragā apskatei būs atvērti NATO kuģi

Šonedēļ Rīgā un Mērsragā apskatei būs atvērti NATO kuģi Foto: Latvijas armijas arhīvs

No 4. līdz 8. maijam Rīgā un Mērsragā klātienē varēs apskatīt NATO 1. pastāvīgā Jūras spēku grupas un NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupas kuģus, informē Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta pārstāve Līva Veita.

Kuģi Latvijā ieradušies mācību Baltic Fortress ietvaros.

Rīgā kuģi būs apskatāmi Rīgas Pasažieru termināļa piestātnē 4. un 7. maijā no plkst. 10:00 līdz 12:00 un no plkst. 15:00 līdz 17:00, 5., 6. un 8.maijā - no plkst. 15:00 līdz 17:00.

Savukārt Mērsraga ostā tie būs skatāmi no 7. līdz 8. maijam no plkst. 13:00 līdz plkst. 18:00.

Vienlaikus Mērsragā tiks organizēta plaša kultūras programma - Starptautiskās jūrnieku sporta sacensības, Nacionālo bruņoto spēku orķestra „Big Band” koncerts, vakara noslēgumā notiks balle.

No 6. līdz 13. maijam Latvijas ūdeņos notiks ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības Baltic Fortress, un šogad tajās piedalīsies ne tikai Jūras spēku flotiles un Baltijas valstu kuģu eskadras (BALTRON) kuģi un personālsastāvs, bet arī divas NATO kuģu grupas - NATO 1. pastāvīgā Jūras spēku grupa (SNMG1) un NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1).

Latvijas Jūras spēku flotiles organizētajās mācībās kopumā piedalīsies 13 kuģu un personālsastāvs no desmit valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Beļģijas, Spānijas, Dānijas un Lielbritānijas. Latviju tajās pārstāvēs kuģis A-90 Varonis, mīnu kuģi M-06 Tālivaldis un M-04 Imanta, kā arī patruļkuģi P-09 Rēzekne un P-07 Viesīte.

Mācībās starptautiskā Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursa klausītāji, kuri militārās iemaņas apgūst Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, pilnveidos prasmes patstāvīgi plānot, sagatavot un organizēt jūras spēku mācības, kā arī praktiski piedalīsies tajās, atrodoties uz Baltijas valstu militārajiem kuģiem.

Mācības Baltic Fortress, kurās vienības trenējas veikt uzdevumu izpildi krīzes operāciju gadījumā, dos iespēju arī trenēt Baltijas valstu militāro kuģu apkalpes un apgūt standarta kaujas procedūras jūrā, tādējādi paaugstinot kuģu personāla kaujas gatavību un spējas dežūrai NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā.

1 komentārs

  • guntars Saturday, 07 May 2016 12:52 guntars

    puikam verts apskatit!

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE