Tuesday, 08 March 2016 15:41

Jaunzēlandes vadošie olimpiskie burātāji testē ... karogus

Jaunzēlandes vadošie olimpiskie burātāji testē ... karogus Foto: Peter Burling arhīvs

Jaunzēlandē 3. martā sākās referendums par oficiālā valsts karoga maiņu.

Aktīvas diskusijas par karoga maiņu norit jau vairākus mēnešus.

Pašreizējo karogu, kura dizainā uz tumši zila fona attēlots Apvienotās Karalistes karogs un Dienvidu krustu simbolizējošas četras sarkanas zvaigznes, ir piedāvāts aizstāt ar karogu, kura dizainā attēlots Jaunzēlandes nacionālais simbols sudraba paparde uz daļēji melna un daļēji tumši zila apvienojumā ar esošā karoga Dienvidu krustu simbolizējošajām četrām sarkanajām zvaigznēm uz tumši zila fona.

 

Foto: NZ Government

 

Jaunā karoga dizains tika izvēlēts referendumā pērn decembrī. Savukārt tas, vai tiks saglabāts esošais karogs, vai pieņemts jaunais dizains, tiks noskaidrots pēc trīs nedēļām.

Daudzi jaunzēlandieši uzskata, ka esošais karogs ir koloniālā laikmeta relikts. Par jauna karoga nepieciešamību iestājas arī Jaunzēlandes premjers Džons Kejs, savu izvēli pamatot ar to, ka esošais karogs ir pārāk līdzīgs Austrālijas karogam.Tomēr šā brīža aptaujas liecinot, ka vairums jaunzēlandiešu vēlas saglabāt esošo karogu.

Negaidot referenduma rezultātu, abus karogus savā veidā jau iemēģina arī Jaunzēlandes olimpiskās izlases 49er divnieku klases burātāji Pīters Bērlings (Peter Burling) un Blērs Tjūks (Blair Tuke).

“Neesot pārliecinātiem, kurš no karogiem plīvos Augustā [Rio Olimpiādē, aut. piezīme], esam sagādājuši abus. Manuprāt, ir lieliski, ka visiem Kivis ir iespēja balsot, un es būšu lepns pārstāvēt Jaunzēlandi, neatkarīgi no tā, kuru karogu mēs izvēlēsimies,” raksta Tjūks savā Facebook lapā.

“Tikai iemēģinām tos. Zinu, par kuru es balsošu..”, lakonisks ir Bērlings. 

Bērlings un Tjūks ir Olimpiskie vicečempioni 49er klasē un galvenie favorīti uz zeltu šīs vasaras Olimpiskajās spēlēs. Gada sākumā abi kļuva arī par šā gada pasaules čempioniem 49er klasē. 

Tāpat abi burātāji ir Amerikas kausa pretendenta Emirates Team New Zealand pamatsastāva komanda. Bērlings ir komandas stūrmanis.

Starp citu, viens no Emirates Team New Zealand simboliem ir tieši sudraba paparde.

 

Emirates Team New Zealand komanda Amerikas kausa Pasaules sēriju Gēteborgas posmā 2015. gada augustā | Foto: Sintija Sīmane

 

Emirates Team New Zealand komanda Amerikas kausa Pasaules sēriju Gēteborgas posmā 2015. gada augustā | Foto: Sintija Sīmane

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE