Sunday, 17 January 2016 16:54

Par Lietuvas gada burātājiem kļuvuši olimpieši Bernotas un Volungevičiūte - Šaida

Par Lietuvas gada burātājiem kļuvuši olimpieši Bernotas un Volungevičiūte - Šaida Foto: Scanpix nuotr.

Pirms nedēļas Lietuvā jau piekto reizi tika sadalītas gada balvas burāšanas sportā.

Aizvadītais gads Lietuvas burāšanā bija panākumiem bagāts gan tālburāšanā, gan Olimpiskajā burāšanā. Pagājušajā gadā ievērojamu gadskārtu sasniedza arī Lietuvas burāšanas savienība, kas atzīmēja 80 gadu dibināšanas jubileju.

Apbalvojumi pavisam tika sadalīti 14 nominācijās.  

Šogad vislielākā intriga izvērtās nominācijā Gada burātājs, kur uz titulu pretendēja gan 2014. gada titula Gada burātājs ieguvējs, aizvadīto Volvo Ocean Race sacensību dalībnieks Team Brunel komandas sastāvā Rokass Milevičiuss, gan vindsērfotājs RS:X klasē Jozass Bernotass, gan Laser Standard klases burātājs Karolis Janulionis (Bangpūtis jahtklubs), kurš joprojām cīnās par iespēju tikt uz šīs vasaras Rio Olimpiskajām spēlēm.

Lai arī Milevičusa dalība prestižajā Volvo Ocean Race ir līdz šim lielākais sasniegums Lietuvas tālburāšanas vēsturē, ar nelielu punktu pārsvaru par 2015. gada labāko burātāju tika atzīts Bernotass. Viņš ir arī pirmais vindsērfotājs, kurš saņēmis šo apbalvojumu.

Bernotass ir viens no diviem Lietuvas burātājiem, kuri jau ir zcīnījuši biļeti uz Rio Olimpiskajām spēlēm. Starptautiskās burāšanas savienības (SBS) reitinga RS:X klasē 16. vietā esošajam Bernotasamšīs būs otrās Olimpiskās spēles karjerā. Iepriekš Bernotass piedalījās 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Londonā, izcīnot 12. vietu.

 

 

Gada burātājas tituls jau trešo reizi tika Gintarei Volungevičiūtėi - Šaidai, kura joprojām ir Lietuvas sekmīgākā burātāja Laser Radial klasē un SBS rangā ieņem patlaban ieņem 14. vietu. Tāpat kā Bernotss Volungevičiūtėi - Šaida pārstēs Lietuvu Rio Olimpiskajā spēlēs, kas burātājai būs trešās Olimpiskās spēles. 2008. gada Beidžiņas Olimpiādē viņa kļuva par Olimpisko vicečempioni, bet 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Londonā viņa izcīnīja 6. vietu.

Uz šo titulu pretendēja arī Starptautiskās burāšanas federācijas ranga Laser Radial klasē nr.41 burātāja Viktorija Andrulīte, kura ir viena no pretendentēm cīņā par ceļazīmi uz Rio, kā arī  SBS ranga Laser Radial klasē nr.76 Milda Eidukevičiūtė, kura arī šogad ieguva titulu Gada jaunā burātāja.

 

Foto: sintija sīmane 

 

Gada komanda titulu, uz kuru pretendēja arī Latvijas čempiones jūras burāšanā lielo jahtu grupā jahta Extreme komanda un Gero vėjo Mūzos sieviešu komanda, ieguva jahtas Keturi vėjai komada, kura kapteiņa Adomas Janulionis vadībā piedalījās visās lielākajās regatēs Baltijas jūrā, izcīnot 14. vietu Eiropas ORC čempionātā, kas notika Pērnavā, bet 2. vietu Latvijas jūras burāšanas čempionātā.

Par gada notikumu tika atzīta Nīderlandes komandas Team Brunel izcīnītā otrā vieta Volvo Ocean Race sacīkšu kopvērtējumā. Tāpat uz šo nomināciju pretendēja Lietuvas burāšanas savienības dibināšanas 80. gadadiena, kā arī interneta projekts Regatos - programma sacensību rezultāu apkopošanai.

Apbalvošanas ceremonija notika 7. janvārī un rīko žurnāls “Vėjo!3″ sadarbībā ar Lietuvas burāšanas savienību.

 

2015. gada apbalvojumu burāšanā ieguvēji

Gada burātājs - Juozas Bernotas (RS:X vindsērfings)

Gada buratāja -  Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt (Laser Radial)

Gada jaunais burātājs - Domantas Juškevičius (Laser Radial)

Gada jaunā burātāja - Milda Eidukevičiūtė (Laser Radial)

Gada komanda - Keturi vėjai, kapteinis Adomas Janulionis

Gada regate - starptautiskā regate Rudens vėjas

Gada notikums - Team Brunel komandas 2. vieta regatē Volvo Ocean Race

Gada vinsērfotājs - Rytis Jasiūnas (Formula, Slaloms)

Gada kaitbordists - Viktoras Šeputa

Gada ģimene - Gintautas, Simona un 1.5. gadīgā Vaiva Minelgi, kuri ar katamarānu veica 2 550 jūras jūdžu pārgājienu no Lietuvas uz Kanāriju salām, pa ceļam apmeklējot 13 ostas

Gada tiesnesis - Vilius Tamkvaitis

Gada ‘Optimists’ - Laurynas Ivanauskas

Gada seniors - Alvydas Kalanavičius (bijušais Lietuvas jūras burāšanas savienības viceprezidens, tehniskā komitejas vadītājs, burāšanas sporta meistars)

Gada interesantākais pārgājiens ar jahtu - jahtas Launagis pārgājiens maršrutā Lietuva - Norvēģija - Lietuva  kapteiņa Rimtauta Rimšas vadībā. 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE