Saturday, 09 January 2016 21:44

Sēru vēsts. Mūžībā aizgājis burāšanas sporta lielmeistars Visvaldis Briedis

Sēru vēsts. Mūžībā aizgājis burāšanas sporta lielmeistars Visvaldis Briedis Foto: Juris Ailis

7. janvāra vakarā 83 gadu vecumā no Latvijas burātāju saimes atvadījās viens nozīmīgākajiem cilvēkiem Latvijas sporta burāšanā, sporta lielmeistars - Visvaldis Briedis (28.09.1932. - 07.01.2016.).

Visvaldi mēdza dēvēt par vislabāko Ķīšezera vēju un straumju zinātāju. 

Burāšanu viņš iepazina sešu gadu vecumā, bet nopietni ar to sāka nodarboties deviņus gadus vēlāk, sākot trenēties pie Jevgēņija Kanska. Visvaldi jau tolaik ļoti interesēja aerodinamika, kā arī buru konstruēšana. Pateicoties tam, Visvaldis Briedis ne tikai pats izcīnīja čempiona titulus Monotip, Finn, Flying Dutchman, Drakon laivu klasēs un DN ledus jahtu klasē, bet palīdzēja izcīnīt godalgotas vietas arī lielai daļai Latvijas burātāju.

Latvijā DN ledusjahtu klase sāka attīstīties no 1969. gada. Jau no 1970. gada Visvaldis Briedis bija DN klases aktīvs dalībnieks. Garajā ledusburāšanas mūžā viņš ir bijis Latvijas  republikas DN meistarsacīkšu čempions un daudzkārtējs  godalgoto vietu ieguvējs. Ievērojamus panākumus guva DN pasaules čempionātos, divas reizes izcīnīja DN  senioru pasaules čempiona titulu -  1988. gadā Ļeņingradā un 1994. gadā Polijā.

Viņš bija ledusburāšanas entuziasts, vēl 70 gadu vecumā aktīvi piedalījās vietējās sacensībās un guva godalgotas vietas.

Lielu ieguldījumu burāšanas un ledusburāšanas attīstībā viņš deva kā nacionālā valsts sporta centra Mežaparks bērnu un jaunatnes burāšanas bāzes izveidotājs un vadītājs, atbalstot sacensību organizēšanu un kā treneris audzinot jaunos ledusburātājus. Visvaldis cieti ticēja, ka Ķīšezers ir vienīgā vieta šim sporta veidam, ko daba pati devusi Rīgai. 

"Gribu novēlēt, lai Mežaparka un Rīgas bērni vairāk nodarbojas ar sportu, un īpaši iesaku burāšanu kā alternatīvu personības veidošanai. Novēlu uzturēt tās vecās simtgadīgās tradīcijas burāšanā, kas nākušas no Mežaparka, jo burātāji vienmēr augstu turējuši Latvijas karogu. Un neaizmirsīsim, ka bērni ir šo tradīciju turpinātāji,” tā savulaik kādā intervijā teicis Visvaldis.

2011. gadā  Visvaldis Briedis saņēma Latvijas valdības atzinības rakstu par mūža ieguldījumu burāšanas sporta veida attīstībā un darbā ar jaunatni, bet 2014. gadā - Latvijas Zēģelētāju savienības balvu par Mūža ieguldījumu burāšanas attīstībā.

Līdz 2015. gada februārim Visvaldis bija biedrības Rīgas jahtklubs valdes priekšsēdētājs.

 

***

Visvaldis Briedis aizgāja no mums ziemā pa tikko uzsalušo Ķīšezera ledu. Ledus biezums bija pietiekams.

Briedis šuva buras. Citi šuva bikses, bet viņš šuva buras. Citi meklēja laimi, bet viņš Ķīšezera krastā sargāja Burāšānu.

Var būt dažiem nepatika tas, kā viņš to darīja, bet Viņš to darīja tā, kā Viņš to mācēja.

Nav viegli sargāt to, ko Tu mīli.

Tas, ko Tu mīli ne vienmēr saprot to, ka Tu to mīli.

Vili Tev ir labā...ejot ar mūžības burām!

Rīgas jahtkluba komanda

 

Izsakām visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem, draugiem un domubiedriem.

 

ATVADĪŠANĀS no Visvalža Brieža notiks ceturtdien, 14. janvārī plkst.13:00 Mārupes kapos  (tautā saukti par vecajiem Mārupes kapiem), Kantora ielas galā.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE