Wednesday, 21 August 2013 15:00

Itālijā ugunsgrēkā pamatīgi cietusi Benetti jaunā motorjahta

Ugunsgrēkā Livorno, Itālijā, cietusī "Benetti" jahta FB 261 Ugunsgrēkā Livorno, Itālijā, cietusī "Benetti" jahta FB 261 Foto: Vigili del Fuoco

Ugunsgrēks uz tikko pabeigtās un ūdenī nolaistās, bet vēl neapmēbelētās itāļu “Benetti” motorjahtas FB 261 (56 m) izcēlās otrdien ap plkst. 7-iem no rīta (pēc vietējā laika). 

To pilnībā izdevies apdzēst tikai pēc desmit stundām.

Jahta ugunsgrēkā ir pamatīgi cietusi un tajā radusies arī sūce. Par kopējo zaudējumu apmēru informācijas vēl nav, bet pēc uzņemtajiem foto var spriest, ka uguns  jahtā ir izplatījusies pa vairākiem tās klājiem.

“Benetti” oficiālājā paziņojumā teikts, ka šorīt [20.08.] ap plkst.7 -iem no rīta [pēc vietējā laika] Morosini dokā, Livorno Via Edda Fagni kuģu būvētavā, FB 261, Benetti 56 metrīgajā jahtā, kas atrodas pēdējā būvniecības stadijā, izcēlās ugunsgrēks, ko iespējams radīja ļoti spēcīgs negaiss ar stipru zibeņošanu, kas Livorno skāra iepriekšējā naktī un elektrizēja atmosfēru.  Šie īpašie laikapstākļi visticamāk radīja neplānoti spēcīgu elektroenerģijas izlādi uz jahtas. "Benetti"ugunsdzēsības brigāde nekavējoties ieradās negadījuma vietā un, novērtējot situāciju, ziņoja par negadījumu Livorno pilsētas ugunsdzēsības dienestam. Ugunsgrēks pilnībā tika nodzēsts ap plkst. 5-iem pēcpusdienā [pēc vietējā laika]. un, kas ir vissvarīgākais, negadījumā neviens nav ticis ievainots. 

Šogad šī ir jau otrā kompānijas "Benetti" jahta, uz kuras izcēlies ugunsgrēks.

Londonas dizaineru biroja “Bannenberg & Rowell” veidoto jahtas interjeru (precīzāk, to kāds tas tika plānots) var apskatīt ŠEIT

Benetti FB 261 tehniskais raksturojums:

LOA: 56 m

Garums pa ūdenslīniju: 48.30 m

Platums: 9.60 m

Iegrime: 2.90 m

Korpuss: metāls

Virsbūve: alumīnijs

Gross Tonnage: 681

Vieta: 12 viesi + 11 komandas locekļi

Dzinējs: 2 X 2367 (max: 4734) ZS Caterpillar 3512C  (dīzelis)

Max ātrums: 17 mezgli

Kuģu būvētava: Benetti SpA (Itālija)

Dizains: Benetti SpA

Interjers: Bannenberg & Rowell Design (Lielbritānija)

Nolaista ūdenī: jūlijs, 2013

Plānotais pabeigšanas laiks (bija): septembris, 2013

Pārdošanas cena: EUR 34 000 000

 

FOTO: Pentafoto un Vigili del Fuoco

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE