Saturday, 10 August 2013 00:00

Igaunijas vecākais burinieks uzskrējis uz sēkļa

Written by Kaspars Smilga
Igaunijas vecākais burinieks uzskrējis uz sēkļa Foto: Postimees.es

1907. gadā Norvēģijā būvētais, vairāk kā 22 metrus garais gafelšoneris Blue Sirius 9. augustā īsi pirms pusnakts uzskrējis sēklī pie Aegnas salas. 

Avārijas rezultātā kuģis ieguvis sūci un sasvēries uz sāniem. 11 uz kuģa esošie cilvēki, starp kuriem bijuši 4 bērni, evakuēti.

Glābšanas darbos piedalījies krasta apsardzes kuģis, bet, labākas manevrētspējas dēļ, cilvēku nocelšana veikta ar brīvprātīgo glābēju laivu.

Kuģis turpina pārvietoties un šobrīd jau atrodas vairāk kā 150 metrus tālāk kā pamešanas brīdī. Tomēr arī buksējams tas nav, jo atrodas uz grunts 1,5 m dziļumā un ir stipri pieplūdis ar ūdeni. Kuģa pašreizējo atrašanās vietu var redzēt Marinetraffic.com lapā.

Burinieku igauņu īpašnieks nopircis 2004. g. un tas izmantots galvenokārt pasažieru vizināšanai. Negadījuma iemesli nav zināmi. Laika apstākļi jūrā bija ne visai jauki, bet šāda izmēra kuģim līdz 15 m/s vējš un ap 2 m viļņi nevarētu radīt problēmas. Interneta komentāros tiek rakstīts (vai būtu dūmi bez uguns?), ka burinieka komanda, vadājot klientus, regulāri manīta alkohola reibumā. Ir par ko padomāt, jo katrs šāds incidents pievērš uzmanību un var iniciēt gan vajadzīgu, gan arī nevajadzīgi sāpīgu "skrūvju pievilkšanu" no varas iestāžu puses.

Attēli no avārijas vietas aplūkojami avīzes Postimees mājas lapā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE