Friday, 14 January 2011 21:49

Atlantijas okeānā pazudis vācu burātājs

57 gadus vecais Bodo Rufennahs (Bodo Rufenach), kurš vienatnē veica ceļojumu apkārt pasaulei, bez pēdām pazudis Atlantijas okeānā. 

Rufenaka jahta tika ieraudzīta no tirdzniecības kuģa, ejam autopilotā ar burām starp Martinikas un St. Lusijas salām Karību jūrā. Uz jahtas borta neviena nebija. Uz notikuma vietu no Martinikas izlidoja Francijas jūras žandarmērijas helikopters. Pagaidām meklējumi nav vainagojušies ar panākumiem.

"Balu" tika nogādātā uz Le Marenas ostu Martinikā un rūpīgi pārmekēta, lai noskaidrotu burātāja pazušanas iemeslus. Tika atrasti kokpitā izlikti instrumenti. Pēc izmeklēšanas versijas, 9. janvāra rītā Rufenahs mēģinājis salabot dzinēja dzesēšanas sūkni un izkritis pār bortu. Pēc citas versijas, viņu noskalojis vilnis. Nokļuvis ūdenī, burātājs nav spējis panākt ar autopilotu ejošo jahtu.

Radinieki pagaidām cerības nezaudē. Glābšanas veste uz jahtas netika atrasta. Rufenaks, kurš ir labs peldētājs un bijušais DLRG glābējs, teorētiski varētu sasnigt sauszemi. Ūdens temperatūra šobrīd rajonā ir ap 28 grādiem. Bez tam viņu varētu būt uzņēmusi kāda no daudzajām negadījuma rajonā esošajām jahtām. 

 

 

Ar "Bodo" Rufenahs devās 8 gadu pasaules apceļojumā 2008.g. augustā, pēc tam, kad ar vēzi mira viņa tuvs draugs. Līdz šim viņš ir izburājis Melno un Vidusjūru, bet decembra sākumā uzsāka pārgājienu pāri Atlantijai. Pēdējais ieraksts kuģa žurnālā veikts 8. janvārī, 101 jūdzi uz austrumiem no Martinikas. Tajā, starp citu, rakstīts, ka jahta par mata tiesu izvairījusies no sadursmes ar kuģi, kurš nav devis ceļu jahtai. Pat izsaukts pa radio, tas nav ne atbildējis, ne mainījis kursu un jahta 300 m no kuģa bija spiesta veikt manevru pēdējā brīdī. Burātājs atzīmējis, ka pēc incidenta slikti gulējis. 

Rufenahs pazīstams kā ļoti apdomīgs un pieredzējis burātājs un pasniedzējs savā burāšanas skolā Nirnbergā.

Jahtas oficiālā mājas lapa: http://balu-auf-reisen.de/blog/

Die verzweifelte Suche nach Segler Bodo Rufenach - Welt, |11.01.2011
Kein Lebenszeichen von Amberger Weltumsegler - mittelbayerische.de, 13.01.2011
Deutscher Weltumsegler in der Karibik verschollen - Bild, 10.01.2011

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE