Saturday, 11 April 2009 20:30

Austrāļu jahta izglābta pēc 360 grādu apgāšanās un masta zaudēšanas

3. aprīlī viena no Austrālijas labākajām sacīkšu jahtām, 2-kārtēja Sidnejas-Hobartas regates uzvarētāja "Ausmaid" ar 3 cilvēku komandu atradās 90 jūdžu pārgājienā uz sacensībām Brisbenā, 8 jūdzes no krasta, labos laika apstākļos, kad to pārsteidza pēkšņa, neprognozēta laika pasliktināšanās.

Barometrs nokrita līdz 1007.9 hPa, masīvu lietusgāzi pavadīja 48 mezglu vējš. Viļņu augstums sasniedza 4 metrus. Komanda bija novākusi buras un sēja bomi pie klāja, kad jahtu panāca ap 9 m augsts plīstošs vilnis. Pēc jahtas 360 grādu apgriešanās zem ūdens, 2 komandas locekļi atradās uz klāja, bet kapteinis bija iekritis jūrā. Tā kā drosības līne bija piesprādzēta, pārējiem komandas locekļiem izdevās viņu uzvilkt uz klāja. 

Glābēju aktivitāti izsauca kūleņa laikā norautā un aktivizējusies EPIRB boja, taču pēc laika ar jahtu tika nodibināti arī radiosakari. 

Kapteinis ar glābšanas helikopteru tika nogādāts slimnīcā ar aizdomām par mugurkaula bojājumu. Tomēr nopietnu bojājumu esamība neapstiprinājās.
Pēc kapteiņa evakuācijas laika apstākļi pasliktinājās un helikopteri atgriezās uz zemes. 

Spēcīga straume aiznesa jahtu vēl vairākus kilometrus jūrā, kad, izmantojot nelielu laika uzlabošanos, apkalpes locekļi tika evakuēti, bet jahta aizvilkta uz enkurvietu. Pēc virspusējas apskates konstatēts, ka masts salauzts trīs daļās, iespējams, bojāta stūre, bet korpuss izskatās vesels.

Jahta būvēta 1994.g., tips Farr 47. Korpusa materiāls: stiklaplasts. LOA 14.47, Platums 4.29, Iegrime 2.92

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE