Monday, 05 August 2013 00:00

Rīgā norisināsies seminārs par drošību uz ūdens

Rīgā norisināsies seminārs par drošību uz ūdens Foto: Krasta apsardzes dienests

Šā gada 20.augustā plkst.17.00 Rīgā Pilsētas jahtklubā Andrejsalā (Andrejostas ielā 12) Krasta apsardzes dienests (KAD) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), Pilsētas jahtklubu un Latvijas Zēģelētāju savienību organizēs bezmaksas semināru par drošību uz ūdens. 

Seminārs paredzēts zvejas, atpūtas un tradicionālo kuģu vadītājiem, kā arī ikvienam interesentam par drošību uz ūdens un tā tuvumā.

Semināra laikā paredzēta tikšanās ar KAD Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra (MRCC Riga) priekšnieku kapteiņleitnantu Andri Skribi un VUGD pārstāvjiem.

Semināra programma

I daļa (MRCC Riga priekšnieks Andris Skribis)

  • Lielākie cilvēku meklēšanas un glābšanas gadījumi jūrā;
  • MRCC Riga rīcība ārkārtas situācijās pašvaldībai piegulošajā jūras daļā un tā sadarbība ar Rīgas pašvaldību ārkārtas situācijās jūrā;
  • MRCC Riga pieejamie glābšanas resursi;
  • Kā rīkoties, kad nonākat nelaimē jūrā vai esat aculiecinieks tai;
  • Ziņošanas kārtība par ienākšanu ostā un iziešanu no tās zvejas, atpūtas un tradicionālo kuģu vadītājiem.

II daļa (VUGD pārstāvji)

  • VUGD rīcība ārkārtas situācijās pašvaldības piekrastes zonā;
  • VUGD pieejamie glābšanas resursi.

Katras tikšanās ilgums: 40 min.

Ieeja: bezmaksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Būs pieejama bezmaksas "Glābšanas paņēmienu rokasgrāmata" un Baltijas jūras reģiona valstu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru informācija: 2013. gads.

Semināri plānoti arī Jūrmalā (21.08.plkst. plkst.17.00 Jūrmalas domes Sēžu zāle), kā arī Liepājā un Ventspilī (datumi un vieta tiks vēl precizēta).

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE