Saturday, 01 August 2009 00:00

Jauns VHF ar integrētu AIS uztvērēju

Jauns VHF ar integrētu AIS uztvērēju Foto: Garmin

AIS (arī saukts par AIS radaru) ir labs palīglīdzeklis navigācijā, kurš bieži tiek pieminēts kā alternatīva konvencionālajam radaram. 

Šī sistēma ir obligāta visai komerciālajai kuģu satiksmei un sevī ietver automātisku digitālu signālu noraidi par kuģa kursu, vārdu, ātrumu, lielumu un MMSI numuru.

AIS signālu nosūtīšanai izmanto VHF tehnoloģiju. Moderniem ploteriem vairs nav problēmu parādīt šo informāciju uz ekrāna.Pati AIS sistēma padara ļoti vienkāršu cita kuģa izsaukšanu pēc nepieciešamības.

Jūlijā tirgū ir parādījies jau otrs VHF radio, šoreiz tas ir kompānijas Garmin flagmanis VHF 300 AIS ar integrētu AIS uztvērēju.Atpūtas burātājiem kādu brīdi jau ir pieejams Navicom VHF ar līdzīgām AIS iespējām.

VHF 300 AIS ir iespējams iemontēt ar slēpti, tam ir gan NMEA 0183 gan arī modernākais NMEA 2000 datu pārraides interfeiss, kas nozīmē, ka šo VHF var saslēgt ar vairumu no jau esošajiem ploteriem. Šis Garmin VHF izmanto četrus komunikāciju kanālus: parastajam VHF, DSC un divus AIS. Tas nozīmē, kaVHF var uztvert komerciālo kuģu sistēmas A nosūtītos un atpūtas kuģu sistēmas B nosūtītos AIS signālus vienlaicīgi.

Pats VHF 300 AIS tiek kontrolēts un vadīts, izmantojot rokā turamu mikrofonu ar divu collu lielu displeju. Piegādes komplektā ietilpst arī skaļrunis. Šādu pašu VHF iespējams arī iegādāties bez AIS funkcijas.

Garmin VHF 300 AIS cena pagaidām ASV tirgū un internetā svarstās ap 800 USD.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE