Saturday, 15 April 2017 08:59

Glābšanas plostiem jābūt brīvi pieejamiem

Glābšanas plostiem jābūt brīvi pieejamiem Foto: sintija sīmane

Uz atpūtas kuģiem jānodrošina brīva pieeja glābšanas plostiem, nodrošinot arī iespēju katru plostu nogādāt vai nolaist ūdenī nekavējoties.

Šādu prasību paredz 7. aprīlī spēkā stājušies grozījumi Ministru kabineta noteikumos par atpūtas kuģu drošību. Tā ir noteikta kuģošanas drošības pastiprināšanas nolūkos.

Kā jau iepriekš burātājiem.lv skaidroja Latvijas Jūras administrācija, “brīva pieeja skaitīsies, ja varēs brīvi, bez šķēršļiem piekļūt [plostam]”.

Glābšanas plosta nolaišana
171. Jānodrošina brīva pieeja glābšanas plostam un iespēja nekavējoties nogādāt vai nolaist ūdenī katru plostu.
172. Plostus, kas ir smagāki par 40 kg, novieto tā, lai tos varētu ievilkt vai iestumt jūrā bez pacelšanas.
173. Atpūtas kuģiem, kuru korpusa garums ir lielāks par 24 metriem, glābšanas plosta līnes galu pastāvīgi piestiprina drošā vietā uz kuģa.
174. Uz daudzkorpusu atpūtas kuģa glābšanas plosts atrodas tādā vietā, lai plostu varētu viegli pārvietot un nolaist ūdenī neatkarīgi no tā, vai kuģis ir vai nav apgāzies.
Ministru kabineta noteikumi Nr.201 “Noteikumi par atpūtas kuģu drošību”

Līdzšinējais regulējums paredzēja, ka atpūtas kuģu vadītājam bija jānodrošina iespēja katru plostu nogādāt vai nolaist ūdenī 15 sekunžu laikā.

Noteikumi paredz, ka ar vienu vai vairākiem glābšanas plostiem, kuri var uzņemt visas uz kuģa paredzētās personas, aprīko A un B kategorijas atpūtas kuģus, kā arī komercdarbībā izmatojamos C kategorijas atpūtas kuģus, kura korpusa garums ir lielāks par 9 metriem.

MK noteikumi: Noteikumi par atpūtas kuģu drošību+

Avots: Ministru kabinets, Satiksmes ministrija, www.likumi.lv, burātājiem.lv

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE