Wednesday, 09 January 2013 19:23

Vietas dalībai Rolex Fastnet Race 2013 izķer rekordlielā ātrumā

Rolex Fastnet Race (RFR) ir vienas no tām klasiskajām jūras sacīkstēm, kurās kāro piedalīties katrs īstens burātājs. To, cik sacīkstes, kuras distance vijas apkārt Fāstnetas klintij Atlantijas okeānā dienvidrietumos no Īrijas, ir iekārojamas, vēlreiz pierādīja šonedēļ rekordātrumā – 24 h, aizpildītās vietas dalībai tajās.

Reģistrācija uz 300 dalībvietām RFR 2013 sacīkstēs sākās pirmdien, 7.janvārī, plkst.12:00 (GMT), un pavisam ilga līdz nākāmās dienas pusdienlaikam. Jau pirmajā minūtē bija piereģistrējušās 20 jahtas, bet 10 minūtēs šis skaits bija pieaudzis jau līdz 121 jahtai. Iepriekšējām, 2011.gada RFR sacīksēm vietas dalībai bija aizpildītas 10 dienu laikā, kas jau tad skaitījās rekords. 

savā blogā raksta žūrnāla Yachting World tehniskais redaktors Metjū Šīhans (Matthew Sheahan), tik ātra reģistrēšanās dalībai sacīkstēs ir iespaidīga un lauž visus pieņēmumus par to, ka burāšanas, īpaši profesionalajā līmenī, ir ekonomiskās krīzes skarta. Tomēr vienlaicīgi viņš arī norāda, ka dažas no populārajām sacīkstēm, piemēram, Rolex Sydney Hobart Yacht Race, joprojām cieš no krīzes un atpaliek no dalībnieku skaita, kas piedalījās tajās pirms tam. 

Pēc sacīkšu menedžera Nika Eliota (Nick Elliott) domām, iemesli RFR popularitātei, neskatoties uz stingrajiem dalībnoteikumiem, ir vairāki. Gan tas, ka tās ir vienas no klasiskajām sacīkstēm un tādējādi rada interesi dalībai un ir liels izaicinājums, gan norises laiks  - augusts (lielākajā daļā Eiropas atvaļinājumu laiks), kad cilvēkiem ir viegli tām atvēlēt laiku, tāpat arī vieta - Lielbritānijas dienvidi, kas ir tikai 12-24 h burājuma attālumā no potenciālo dalībnieku atrašanās vietām.  

Tie, kuri nepaguva piereģistrēties šā gada sacīkstēm, var reģistrēties gaidītāju sarakstā un cerēt, ka tomēr kāda no tām jahtām, kas piereģistrējusies, savu dalību sacīkstēs atsauks. Iepriekšējā pieredze rādot, ka aptuveni 10-15% no jahtām atbirst. Izņēmums ir Class40 un IMOCA klases laivas, kuru skaits sacīkstēs nav limitēts. 

Iespējams, ka dalībjahtu skaits var tomēr vēl augt, līdzīgi, kā tas bija iepriekšējās sacīkstēs. 2011.gadā organizatori ļāva RFR piedalīties papildus vēl 20 jahtām.

Dalībnieku skaita ierobežojums ir saistīts ar maksimālo vietu skaitu ostā finiša pilsētā Plimusā.  

Rolex Fastnet 2013

  • Organizē: RORC 
  • Datumi: 11.-17.augusts 
  • Kurss: Isle of Wight (Cowes) / Fastnet / Plymouth 
  • Formāts: 608 jūras jūdzes, komandā 
  • Notiek: 8.reizi 

Vairāk info: ŠEIT

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE