Friday, 07 June 2013 08:02

La Solitaire du Figaro pirmajā posmā uzvar 2012.gada sacīkšu čempions Eliess

Trešdien, 5.jūnijā, noslēdzās franču solo burāšanas sacīkšu “La Solitaire du Figaro – Eric Bompard Cachemire” pirmais posms. 41 dalībnieku konkurencē līderos izvirzījās šo sacīkšu uzvarētājs 2012.gadā, francūzis Jans Eliess (Groupe Quéguiner-Leucémie Espoir). 

Viņš 536 j.j.garo distanci no Bordo / Pauilla Francijā pār Biskaja līcim līdz Porto Portugālē veica 3 dienās 3 stundās, 3 minūtēs un 26 sekundēs. Neskatoties uz ārkārtīgi mainīgajiem laikapstākļiem, vidējais distances ātrums bija 7.13 mezgli. Eliesam šīs ir jau 14 –ās „La Solitaire du Figaro” sacīkstes karjerā un astoto uzvaru kādā no to posmiem. 

Otrajā vietā, atpaliekot par 44 minūtēm no Eliesa, finišēja Frederiks Dathils (Sepalumic), trešajā 56 minūtes vēlāk finišēja Žans Pjērs Nikols (Bernard Controls).

No britu burātājiem, kas šogad kopskaitā ir 5 burātāji (lielākais skaits līdz šim), ātrākais bija Sems Gudčailds (Shelterbox – Disaster Relieft), kuram šīs ir trešās „La Solitaire” sacīkstes un šobrīd augstākā, 8.vieta.

Brits Džeksons Boutels (Artemis 77) kļuva par pirmo visātrāk finišējušo jauniņo jeb „rookie”. Kopvērtējumā pēc pirmā posma viņam 23-ā vieta.

Vienīgā dāma Klēra Pruvota (Port de Cahen Ouistreham) finišēja 24-ā vietā, bet jaunākais sacīkšu dalībnieks, 22 gadīgais īrs Deivids Kenefiks (Full Irish) finišēja 33-ais.

Savukārt tādiem šā gada solo burāšanas dūžiem kā Armelam Lekleašam (Banque Populaire), Džeremijam Bejonam (Maitre Coq), Mišelam Desežū (TBS) tik labi pirmajā posmā neveicās. Rezultātā attiecīgi iegūtas 18., 19., 21.vieta.

536 jūdzes garajā sacīkšu posmā no Bordo uz Porto vairāk nekā 500 jūdzes sportistiem bija jāburā pa vējam, kura stiprums nepārtraukti mainījās – mēreni stiprs, šķērsojot Biskaja līdzi, stiprs pie Spānijas Finisteres raga, veikls vējš  - pēdējās 24 stundas.

Otrais posms Porto – Gujona (Spānija) sāksies 8.jūnijā. Veicamās distances garums 452 j.j.

„La Solitaire du Figaro – Eric Bompard Cachemire” dibinātas 1970.gadā un laika gaitā tās ir kļuvušas par vienu no iecienītākajām Francijas regatēm. Sacīkstēs līdz ar profesionāliem burātājiem var piedalīties arī amatieri, kas savā starpā  sacenšas ar viena dizaina „Le Figaro Bénéteau 2” laivām (Marka Lombarda dizains).  Bieži vien savas burāšanas prasmes un iemaņas šajās sacīkstēs kaldina topošie Vendée Globe dalībnieki.

 

La Solitaire du Figaro – Eric Bompard Cachemire– 1.posms:

J.Eliess (Groupe Quéguiner-Leucémie Espoir), 1-ais: „Esmu apmierināts ar rezultātu, tas mani dara lepnu, bet es cenšos nebūt pārāk eiforisks. Pirmkārt tāpēc, ka šāda veida lietas [lieli zaudējumi] ar mani ir notikušas jau iepriekš un es zinu, ka tam ir grūti tik pāri. [..] Jā, šī ir pirmā reize, kad esmu vadībā ar 44 minūtēm un vairāk par stundu attiecībā pret ceturto vietu. Un divas attiecībā pret sacīkšu favorītiem Armelu Lekleašu, Mišelu Desežū, Žeremiju Bojo, Nikolasu Lunvenu”.

„Tā bija gara cīņa, kā jau tas parasti ir. Esmu priecīgs par rezultātu, jo biju vadībā gandrīz visu laiku, izņemot startā, bet izskatās, ka man tā ir norma. Man bija arī daži slikti mirkļi. Pie Finisteres zemesraga domāju, ka esmu drošībā, un tad, kad vējš sāka lūzt, es sev teicu, viss ir kārtībā, man ir 10 jūdzes, ir laiks nedaudz savākties un tad es redzēju trīs mazas gaismiņas paejam garām aizvēja pusē. Es nodomāju, labi, sākam visu no sākuma.  Bija grūti..bet beigās man izdevās attālināties no pārējiem – tas ir labi. Bet šis ir tikai pirmais posms, sacīkstes vēl nav vinnētas, vēl trīs posmi ir palikuši. Esmu laimīgs, bet zinu, ka nevaru zaudēt koncentrēšanos un man jābūt atturīgam, jo pretējais var notikt vienmēr, īpaši otrajā posmā”.

„Domāju, ka esmu starp favorītiem uz uzvaru, jo katram ir jābūt par sevi pārliecinātam un es domāju, ka esmu gatavs uzvarai. Šī ir mana astotā uzvara [kādā no posmiem], bet mērķis ir uzvarēt vēl vienā, lai būtu līdzvērtīgās pozīcijās ar Žanu Lekamu [viņš uzvarējis deviņos posmos un trīsreiz sacīkstēs kopumā].

„Man nebija nedz datora, nedz navigācijas programmu un es nevarēju iegūt ziņojumus par vietu sadalījumu. Bet pirms starta es labi izstudēju kursu un zināju, kas nepieciešamas katrā posma etapā. Tas strādāja līdz Finisteres zemesragam, ar ko man vienmēr ir bijušas problēmas...Tas, ka man nebija datora, iespējams nāca par labu, jo, ja tu nezinu, kur atrodas konkurenti, tu vari izvēlēties, uz kurieni doties. Un tā var būt pozitīva lieta.  Savā ziņā tā bija burāšana kā senos laikos ... Es sadabūju papīra kartes, lineālu, zīmuli...”.

Frederiks Dathils (Sepalumic), 2-ā vieta: „Šis ir viens no tiem posmiem, par kuru skaidrības nav līdz pēdējai naktij. Ar Janu (Eliesu) mēs izdarījām vienu un to pašu izvēli: biju pilnīgi pārliecināts un saullēktā mēs sapratām, ka izdarījām pareizo izvēli, jo mums bija neliela brīze. Bet mēs nezinājām, kur atrodas pārējie, jo visi bija izkaisīti kur kurais un mums neizdevās viņus ieraudzīt pat uz AIS. Šī rīta ziņojums mūs pārliecināja...pie Finisteres bija tāda kā sacīkšu atsākšana, es izdarīju pareizo izvēli, bet bija par vēlu...Esmu ātrs pa vējam svaigā brīzē, bet lēns vieglā vējā. Šis bija ļoti prasīgs posms, mēs ne minūti nevarējām atslābināties un šķita, ka finišs tuvāk nenāk...”.

Žans Pjērs Nikols (Bernard Controls), 3-ā vieta: „Izskatās, ka esmu ierados no pasaules malas! Es cīnījos, jo patiesi vēlos izdarīt kaut ko labu šajās Solitaire sacīkstēs, īpaši šajā pirmajā posmā. Jans mums visiem iedeva labu triecienu, bet tas nav slikti. Pēc Finisteres zemesraga es paliku tuvāk krastam, bet man bija priviliģētā jūras brīze līdz brīdim, kad ieraudzīju, ka tie, kas jūrā, ir ātrāki, tad nu es pagriezos, lai ietu un viņus satiktu kursa vidū un lai iegūtu labu leņķi finišam. Janam bija priekšrocības, bet aizmugurē ir desmit favorītu, kas daudz zaudēja. Iespēja vēl pastāv...”

Mišels Desežū (TBS), 21-ais: „Pirms sacīkšu sākuma es sev teicu, ka šajās sacīkstēs ir vismaz 20 potenciālie uzvarētāji. Es finišēju 21-ais, kas nozīmē, ka es nevaru uzvarēt šajās sacīkstēs. Tomēr šī ir tikai matemātika, kam nav nekāda sakara ar to, kas patiesībā notika. Patiesībā, ir kāds, kas sasprindzināja savus muskuļus un lika mums nervozēt. Bet šis ir tikai pirmais posms. Tas, ko es atceros no šī posma, ir tas, ka es varēju parādīt savu spēku. Šoreiz es izlikšu sevi visu, jo šā brīža situācija man nemaz nepatīk”.

Sems Gudčailds (Shelterbox Disaster Relief) 8-ais: „Šis posms man ir labāks kā iepriekšējā gadā. Nevaru sūdzēties. Pēdējās divās Solitaires sacīkstēs pēc pirmā posma es vienmēr biju pēdējās pozīcijās. Finišēt vienā stundā ir ļoti labi, divās jau ir daudz nervozāk... Jā, ir interesanti. Manuprāt, man par to nevajadzētu pārāk daudz domāt. Janam jādomā par vietas nosargāšanu, bet man par labu rezultātu, laika taupīšanu. Pirmo reizi esmu top desmitniekā. Šis bija labs pirmais posms. Nākamajā centīšos burāt tāpat; nebūs viegli nepazaudēt laiku vēl vairāk”.

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE