Wednesday, 15 May 2013 00:00

Mini 6.50 glābšanas operācija ar helikopteru (video)

Franču burātāja Jannika Lekleča jahta Mini 650 (DIAOULIC / no.692), kas pirms nedēļas tika izmesta Bovisandas pludmalē netālu pie Plimutas (sk.video), šodien tika veiksmīgi izglābta. Negadījums notika solo sacīkšu laikā no Kouvsas uz Plimutu īsi pirms finiša. 

Tobrīd vēja stiprums bija ap 30 mezgliem, lija spēcīgs lietus un bija slikta redzamība. Navigācijas kļūdu dēļ (GPS nepareizi ievadītas garuma koordinātes) burātājs pagāja garām ieejai ostā un rezultātā "pietauvojās" 100 m garajā, klinšu ieskautajā pludmalē, kas vairāk atgādina nomaļu sērfa vietu. Pa VHF burātājs ziņojis, ka esot nokļuvis pludmalē un steidzami nepieciešama palīdzība. Burātāju izglāba Britu krasta apsardze. Pēc vairākām stundām, iestājoties bēgumam un ūdenim atkāpjoties, noskaidrojās, ka laimīgā kārtā arī jahtai nekādi bojājumi nebija nodarīti. 

Mini 650 (tonnāža ap 1 t) glābšanas operācijas tika veikta vairākos piegājienos. Vispirms to mēģināja glābt ar "Zodiac" laivu. Tas beidzās ar laivas pašas apgāšanos un uzmešanu uz akmeņiem (sk. video). Jahtu izdevās izglābt ar helikopteru (sk. video). 

 

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE