Thursday, 19 July 2018 11:53

Jahta Spaniel kā trešā šķērso finiša līniju TSR 2018 pirmajā posmā

Jahta Spaniel kā trešā šķērso finiša līniju TSR 2018 pirmajā posmā Foto: Valērijs Vasiļevskis / STI

Šā gada tāljūras sacensību Tall Ships Races pirmajā posmā jahta Spaniel kapteiņa Kaspara Rožkalna vadībā finišēja trešā, aiz jahtas Helena (Somija) un burinieka MIR (Krievija).

Pēc pārrēķina laika Spaniel provizoriski atrodas 3. vietā apvienotajā C/D klasē, un kopvērtējumā ieņem 9. vietu.

Sacensību distanci Spaniel veica 2 dienās 8 stundās un 52 minūtēs, informē komanda.

Sacensību sākums bija ļoti labvēlīgs lielajiem buriniekiem, ko izmantoja MIR un Helena strauji atraujoties no visas flotes. C un D klases jahtas startēja pēdējās un šajā grupā Spaniel pakāpeniski izdevās izvirzīties lielās grupas priekšgalā”, ziņo Spaniel.

Lai arī sacensību gaitā, kas pārsvarā aizritēja Ziemeļjūrai neierastākos laikapstākļos - lēnā līdz mērenā vējā, Latvijas jahtas izvēlētā taktika ne vienmēr vainagojās ar cerēto. Tomēr sacensību noslēguma laikapstākļi un koriģētā finiša pozīcija, ļāva tai saglabāt pārsvaru pār konkurentiem un saglabāt augsto vietu faktiskajā distancē.

 

 

Regate šogad norisinās Ziemeļjūrā. Tā startēja 14. jūlijā no Sanderlendas (Lielbritānija). Pirmais sacensību posms finišēja Esbjergā (Dānijā). 21. jūlijā regate dosies uz Stāvangeru (Norvēģija), kas būs regates kruīza posms, bet 29, jūlijā ir plānots regates otrais sacensību posms ar finišu Hārlingenā (Nīderlandē).

 

Avots: sailtraininginternational.org

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE