Tuesday, 27 December 2016 01:59

Galvenā favorīte Wild Oats XI piedzīvo tehnisku ķibeli un izstājas no Sidnejas - Hobārtas regates

Galvenā favorīte Wild Oats XI piedzīvo tehnisku ķibeli un izstājas no Sidnejas - Hobārtas regates Foto: WIld Oats XI arhīvs

Tehnisku iemeslu dēļ otrdienas naktī (pēc Latvijas laika) no šā gada Sidnejas - Hobārtas regates izstājusies regates līdere jahta Wild Oats XI (Austrālija).

Kā ziņo Wild Oats XI komandas pārstāvji, jahtai ir salūzis hidrauliskais virzulis, kas nodrošina ķīļa darbību.

Ķīlis šobrīd ir jau nostiprināts, komanda ir drošībā un dodas uz Īdenu Jaundienvidvelsā / Austrālija.

 

 

Līdz ar to Wils Oats XI ir ceturtā jahta, kas izstājusies no šā gada regates. Trīs jahtas no regates bija spiestas izstāties jau Sidnejas ostā.

Wild Oats XI atradās vadībā tikpat kā no regates sākuma un bija galvenā favorīte cīņā gan par pirmās vietas izcīnīšanu finiša līnijas šķērsošanā (‘Line-Honours’), gan jauna distances rekorda uzstādīšanā.

Līdzšinējais rekords, kuru atkārtoti 2012. gadā uzstādīja Wild Oats XI, ir viena diena, 18 stundas, 23 minūtes un 12 sekundes. Lai to pārsniegtu, ātrākajai komandai ir jāfinišē ne vēlāk kā līdz 28. decembra plkst. 7:23 no rīta (pēc Austrālijas laika). Šogad laikapstākļi ir īpaši labvēlīgi šādam sasniegumam.

Arī pērn Wild Oats XI neizdevās pabeigt sacensības. Iemesls bija saplēsta grotbura. 

Šobrīd līdz ar to vadībā ir izvirzījusies Wild Oats XI galvenā konkurente -  jahta Perpetual Loyal (Austrālija), kurai līdz finišam ir atlikušas 251, 3 jūras jūdzes.

Jahtu pozīcijai tiešsaistē var sekot līdzi šeit+.

Sacensības, kā ierasts, sākās pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī (pēc Austrālijas laika).  Uz starta līnijas stājās 88 jahtas no vienpadsmit valstīm (Austrālija, Jaunzēlande, ASV, Vācija, Krievija, Japāna, Ķīna (pirmo reizi regates vēsturē), Honkonga, Zviedrija, Koreja, Lielbritānija).

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE