Saturday, 13 August 2016 00:06

Debijas Olimpiskajās spēlēs Birzule sacensības RS: X klasē noslēdz 24. vietā (papildināts)

Debijas Olimpiskajās spēlēs Birzule sacensības RS: X klasē noslēdz 24. vietā (papildināts) Foto: Ilmārs Znotiņš / LOK

Latvijas vindsērfinga burātāja un Olimpisko spēļu debitante Ketija Birzule piektdien, 12. augustā, Riodežaneiro notiekošajās Olimpiskajās spēlēs 26 burātāju konkurencē ieguva 24. vietu RS:X klasē sieviešu ieskaitē.

Sacensības Birzule noslēdza kvalifikācijas posmā, kas sākās 8. augustā un beidzās 12. augustā. Tā laikā tika veikti 12 braucieni, kuru rezultātā tika noskaidrotas desmit spēcīgākās burātājas, kuras turpinās cīņu par medaļām.

Latvijas burātāja labāko rezultātu Rio Olimpiskajās spēlēs sasniedza šīs dienas pirmajā braucienā, kad pēc Šarlīnes Pikonas (Francija), Marionas Lepertas (ASV) brauciena diskvalifikācijas par pārragru startu, un pēc un pēc protesta izskatīšanas pret Marinu Alabau Neiru (Spānija) ierindojās 19. vietā.

Labāko rezultātu pilnā flotes sastāvā Birzule sasniedza otrdien, otrās sacensību dienas pirmajā braucienā, kad finišēja 21. vietā, distancē vienu reizi izlaužoties pat lidz 11. vietai. Šo sniegumu - 21. vietu burātāja atkārtoja arī šīs dienas otrajā braucienā. Bet divas reizes - 3. un 7. brauciena laika atskaites ilguma pārsniegšanas dēļ burātājas brauciens netika ieskaītīts.  

Kopvērtējumā pēc 12 braucieniem sacensības tālāk turpinās Olipiskā debitante Flāvija Tartaglini (Itālija), 19-gadīgā spēļu debitante Stefānija Jelfutina (Krievija), 2016. gada pasaules čempione Peina Čena (Ķīna), Šarlīne Pikona (Francija), Maija Davidoviča (Izraēla), Londonas Olimpisko spēļu čempione Mariana Alabau Neiras (Spānija), Liliāna Degeuša (Nīderlande), Lielbritānijas cerība uz medaļām Braionija Šova (Lielbritānija), mājiniece Patrīcija Freita (Brazīlija), un Somijas vējdēļu burātāja Tūli Petāja - Sirena (Somija). Reāli par medaļām iespēja cīnīties vairs ir tikai pirmajām sešām burātājām. 

Savukārt Ingrīda Pūsta (Igaunija) sacensības noslēdza 11. vietā. Līdz iekļūšanai lābāko desmitniekā burātājai pietrūka 53 punktu. 

Salīdzinot ar tajā iekļuvušajām burātājām, kur viena - spāniete Neiraša braucienos nefinišēja zemāk par desmito vietu, bet pārējās ārpus desmita bija vienu līdz trīs reizes, Pūsta tajā spēja ielauzties tikai četras reizes. 

Priekšsacīkstes burātājām bija īpaši izturību, spēku un prasmes testējošas gan vēja stipruma un mainības ziņā, gan straumju un citu Gvanabaras līča īpatnību dēļ. 

Medaļu izcīņas brauciens plānots 14. augustā. 

Visi rezultāti

RS:X sievietes - TOP 10 pēc kvalifikācijas braucieniem

Flāvija Tartaglini (Itālija) - 55

Stefānija Jelfutina (Krievija) - 55

Peina Čena (Ķīna) - 60

Šarlīne Pikona (Francija) - 60

Maija Davidoviča (Izraēla) - 60

Mariana Alabau Neiras (Spānija) - 61

Liliāna Degeuša (Nīderlande) - 68

Braionija Šova (Lielbritānija) - 71

Patrīcija Freita (Brazīlija) - 72

Tūli Petāja - Sirena (Somija) - 79