Thursday, 11 August 2016 17:02

Treneris Māris Birzulis: šodiena būs kārtīgs pārbaudījums

Treneris Māris Birzulis: šodiena būs kārtīgs pārbaudījums Foto: Ilmārs Znotiņš / LOK

Divas sacensību dienas RS:X klasei Riodežaneiro Olimpiskajā burāšanas arēnā - Gvanabaras līcī aizvadītas. Pirmā elpa ievilka, gaiss apostīts. Viena diena, lai atgūtu spēkus, pagājusi. Šodien cīņa kvalifikācijas posmā turpinās.

Atbilstoši nolikumam šodien sacensības notiks jaunā akvatorijā - "Nīteroja". Tā atrodas iepretim Kopakabanas pludmalei Nītrojas rajona pusē. Faktisi - okeānā.  Kopā paredzēti 3 braucieni. 

šobrīd rāda laika prognozes, sacensību laikā gaidāms stiprs, bet brāzmās ļoti stiprs vējš, kā arī lieli viļņi. 

"Prognozes liecina, ka mums tur draud stiprs vējš un lieli viļņi, principā viļņi varētu būt virs trīs metriem, un vēja stiprums ap 25-29 mezgliem, kas ir 13-16 m/s, un atklātā okeānā. Tā kā būs tāda pieredzīte, kāda vēl nav gūta", vērtējot šodien gaidāmās sacensības, stāsta Ketijas Birzules tētis un treneris Māris Birzulis. 

"Pagājušajā gadā Ketijai bija laba pieredze Liepājā, tas gan bija citā klasē  - Techno 293. Tur notika Eiropas čempionāts jauniešiem un arī Open grupā, kurā Ketija startēja. Viņa nobrauca labi, stabili. Mēs šovakar arī pārrunājām par apstākļiem, kādi bija Liepājā."

Birzulis norāda, ka šodien gaidāma gara diena: "Tur [akvatorijā] nebūs variantu iziet krastā, tas ir aptuveni stundas braucienā, ja ne pusotras, burājot ar dēli. Tas būs jāved ar laivām. Un trīs braucieni. Tas būs pārbaudījums."

"Bet nekas, tiksim galā," pozitīvs ir treneris. 

Game plan abām kvalifikācijas dienām?

"Plāns būs ielikt visus savus spēkus, spējas pirmajā braucienā. Mums pietiek spēka pirmajam braucienam, otrajam un trešajam nepietiek, jo tā brauciena garums un intensitāte ir ļoti nesalīdzināmi lielāka, nekā, teiksim, jauniešu kategorijas sacensībās. Par to liecina arī pulsa mērījumi, viņi principā katrā distancē Ketijai ir pāri, sirds sitieni ir pāri par 200 sitieniem minūtē, 205. Un, protams, nokrīt lejā uz 170 -160, bet tas ir saspringts process" sacīja treneris. 

Līdzīgs plāns ir arī ceturtajai sacensību dienai.

"Ilūzijas nelolojam, ka būsim divdesmitniekā. Cerības, protams, ir. Ketija var to izdarīt, par to liecina, katras dienas pirmā brauciena distances pirmā daļa", norāda Birzulis, piebilstot: "Jāaudzē muskuļi, un kā es saku, Duracell baterijas kapacitāte. 

Atskatoties uz pirmajām divām dienām, Birzulis uzsver Ketijas sāncenšu ievērojamo fizisko sagatavotību.

"Pirmās divas dienas ir pagājušas. Kā liecina rezultāti, mums pirmais starts un brauciens vienmēr ir labāks, un to es arī zināju, tā tam būt. Fizisko trenēsim."

"Te ir tāds kontingents, ka pirmās 24 meitenes diendienā šo lietu dara", vienlaikus uzsverot, ka Ketija vēl ir vidusskolniece un vindsērfingam veltīt laiku tādā apmērā nevar atļauties.

Jebkurā gadījumā pirmās 15 par 110% tikai sevi velta burāšanai. Mēs veltām 30 procentus no sava laika. Tad, kad tā proporcija būs nomainīta, tad noteikti mēs arī būsim citā līmenī."

Rio Olimpiādē "katras dienas pirmais brauciens tika realizēts pēc plāna, otrais – trešais jau aizgāja citā gultnē". "Tur Ketijai neko nevar pārmest. Viņa ir debitante, viņa ir otro gadu Olimpiskajā RS:X klasē, tas ir cits stāsts," vērtē Ketijas treneris.

"Galvenais, lai nenolaižas rokas. Citreiz jau mēs zinām, ja mēs neatbraucam kā pirmie vai atbraucam kā noslēdzošie, var jau arī sašļukt tas noskaņojums. Bet viņa turas, turas diezgan labi, citreiz gan grib paslēp savas emocijas, bet tas neizdodas. Varbūt arī labi. Lai cilvēks ieiet pieaugušo cilvēku pasaulē."

Vērtējot Olimpiādes sadzīvisko pusi, Birzulis atklāj, ka kopējie apstākļi esot labi: "Organizētība ir līmenī, bet, protams, vispār kopumā var just tādu brazīliešu, dienvidnieku piegājienu, kas liecina par pašplūsmas procesiem. No vietējiem brīvprātīgajiem daudz ko daudzi nezina. Bet kas ir labi – viņi visi ir tādi pozitīvi, atraisīti, komunikabli. Viss ir forši, bet, protams, daudzi objekti nav pabeigti. Nav izdarīts līdz galam. Tāda nepadarīta darba sajūta šeit valda. Bet sporta pasākums noris savu gaidu, domāju, ka jebkurā gadījumā viss ir kārtībā."

Pirmais starts vējdēļu burātājiem šodien paredzēts plkst. 19:10. Lai arī Latvijā pieejamajos kanālos sacensības nevar vērot tiešraidē, tām var sekot līdzi Starptautiskās burāšanas federācijas nodrošinātajā "Live Tracking" sistēmā +.