Thursday, 11 August 2016 14:42

Bizule ir apņēmības pilna turpināt Olimpisko cīņu

Bizule ir apņēmības pilna turpināt Olimpisko cīņu Foto: Ilmārs Znotiņš / LOK

Šodien (11.augusts) Riodežaneiro Olimpisko cīņu burāšanā atsāk vindsērfinga RS:X klases, kas būs kvalifikācijas braucienu otrais cēliens.

Vakar vējdēļu burātājiem bija atpūtas dienas. Sacensības viņi sāka 8. augustā kā vieni no pirmie, aizvadot trīs braucienus Cukurgalvas kalna rajonā, un turpināja 9. augustā ar vēl trīs braucieniem Escola Naval rajonā pie Marina da Gloria.  

šodien sacensības notiks rajonā pie Nīterojas, okēanā, kas burātājiem būs atkal jauna akvatorija (atbilstoši plānotajam). Kopā paredzēti 3 braucieni. Lai braucienu ieskaitīt,  tas jāveic 20 - 25 minūšu laika logā.  

šobrīd rāda laika prognozes, sacensību laikā gaidāms stiprs vējš, kā arī lieli viļņi. 

RS:X sieviešu klasē pēc pirmo sacensību dienu kā līdere noslēdza Šarlīne Pikone (Francija), bet jau dienu vēlāk vadības grožus pārņēma Flavija Tartaglini (Itālija), kura pārliecinoši dominēja ceturtajā un piektajā braucienā. Abas burātājas šobrīd šķir tikai viens punkts. Abas ir arī vienīgās, kuras, izņemto sesto braucienu, sadalīja braucienu pirmās vietas.  Stiprāki vēji, kādi bija pirmajā dienā un kādi gaidāmi arī šodien, bija labvēlīgāki Pikonai. Vai viņa spēs atgūt pārsvaru? 

"Necerēju uz tik labu rezultātu, ja runājam godīgi. Sacensībām biju gatava, bet arī citās regatēs es biju gatava sacensībām, tomēr beigās viss negāja tik labi. Cenšos burāt pēc principa “dienu pēc dienas un braucienu pēc brauciena”. Mums joprojām ir jāveic vairāk nekā puse braucienu, lai noslēgtu Olimpiādi, bet vismaz šovakar es došos mājup ļoti priecīga”, pēc otrās sacensību dienas Starptautiskajai burāšanas federācijai (World Sailing) atzina Tartaglini. 

Bet par savu konkurenti Pikonu viņa saka:

"Šarlīne vakar atradās vadībā, bet šodien viņa visos braucienos bija aiz manis. Bet tas tikai nozīmē, ka man šodien bija laba diena. Viņa ir viena no spēcīgākajām sāncensēm, un, iespējams, arī es tāda esmu. Šodien bija mana labākā diena, ceru šādi arī turpināt. Man ir ātrums, kā arī pieredze, un mēs visas cīnāmies  kopā.”

Augstu stabilitāti līdz šim ir uzrādījusi 19 gadus vecā Krievijas burātāja, Stefānija Jelfutina, kas pārliecinoši bruģē sev ceļu uz pirmo Olimpisko medaļu savā Olimpiskajā debijā. Divos no sešiem braucieniem viņa spēja nofinišēt otrā, bet vienā bija arī pirmā. Zemākā vieta, neskaitot devīto, kas pagaidām ir izsvītrotais rezultāts, ir vēl tikai sestā vieta. Būs interesanti pavērot viņas progresu. 

"Esmu jauna, tiesa. Esmu 19 gadus veca", Starptautiskajai burāšanas federācijai (World Sailing) atzina Jelfutina. "Bet es nedomāju, ka tā ir problēma, lai kopā ar pieredzes bagātākajām burātājām cīnītos par medaļām. Neviens no manis neko negaida, tāpēc es daru to, kas man patīk, un dažreiz man tas izdodas labi un varu iesaistīties cīņā". 

Tikmēr Londonas Olimpisko spēļu čempione Marina Alabau Neira (Spānija) ir 6. vietā, bet vēl Lielbritānijas cerība uz Olimpisko medaļu Braionija Šova – 11. vietā.

Starp līderēm cīņa distancēs ir ļoti blīva. 

Savukārt Ingrīdai Pūstai ir vēl krietni jāpastrādā, lai iekļūtu labāko desmitniekā, kas cīnīsies par medaļām. Šobrīd viņa ir 12. vietā, un no desmitnieka burātāju šķir turpat septiņi punkti. Līdz šim desmitā viņa ir spējusi ielauzties tikai divreiz – 4. un 5. braucienā, lai gan braucienu laikā tajā dominēja daudzkārt.

Kā norādīja pati burātāja, pirmajā dienā viņa pieļāva vairākas taktiskas kļūdas, kas viņai maksāja daudzus punktus. 

Foto: Ilmārs Znotiņš / LOK

Ketija Birzule pēc sešiem braucieniem kopvērtējumā patlaban ieņem 25. vietu. Vai 17-gadīgajai burātājai izdosies uzlabot rezultātu? Dienu iepriekš, 4 braucienā finišējot 21. vietā, viņa parādīja, ka potenciāls ir. Līdz šobrīd 20. vietā esošajai Marijai Tejerinai Makernai (Argentīna) Birzuli šķir 34 punkti.

'Šobrīd esam izbraukājuši divas akvatorijas. Tās abas ir vienā līcī. Burāšanas apstākļi katrā no tām atšķīrās tieši saistībā ar straumēm, ūdens plūsmu, paisumiem un bēgumiem, kā arī, protams, vēja maiņām un brāzmām. Lai gan abas šīs akvatorijas bija interesantas un dažādas viena no otras,” portālam burātājiem.lv atklāj Birzule, vienlaikus norādot, ka ar sacesnsību apstākļiem savas disciplīnas ietvaros ir apmierināta. "Viss ir ļoti labi noorganizēts. RS:X mums ir sava telts. Tur mēs glabājam savu inventāru. Šeit ir nodrošināta ēšana, kas ir ļoti laba un augstvērtīga. Salīdzinājumā ar [Olimpisko] pilsētiņu izvēle ir daudz mazāka, bet bagātīgāka savā uzturvērtībā.”

Jautāja par savu sniegumu braucienos un vai viss izdevies, kā iecerēts, burātāja norāda, ka nebija nekas tāds, kas nebūtu izdevies, jo nav bijis konkrētu mērķu, "kas būtu obligāti pilnībā jāizpilda", bet "noteikti esam pierādījuši, ko mēs spējam, un noteikti turpināsim to tālāk pierādīt." "Kļūdas ir visiem, un tās mēs daudz analizējam. Analizējam arī visu pārējo startus, pašu braucienus, kas tieši bija brauciena pirmajā pusē vai otrajā pusē ne tik veiksmīgs, vai, tieši otrādi, ļoti veiksmīgs. Šīs ir ļoti pieredzes bagātas sacensības, kur mēs analizējam ‘kas un kā’ un iegūstam ļoti daudz jaunas informācijas." 

"Rītdienai plāns ir turpināt tālāk cīnīties, cik vien spēka, un parādīt, uz ko esmu spējīga."

RS:X vīriešu klasē līdz šim pirmajās trīs vietās ir spējuši finišēt deviņi burātāji. Izteikts līderis jau no pirmā brauciena ir Londonas Olimpisko spēļu vicečempions Niks Dempsijs (GBR), tomēr turpat punkta attālumā no viņa ir Londonas Olimpiskais čempions Dorians Van Rijselbergs (NED), kurš šobrīd ir labvēlīgākā situācijā attiecībā uz izslēdzamo punktu, kas var būt izšķiroši vēlāk. Šobrīd viņa zemākais rezultāts ir 5. vieta, bet Dempsijam - astotā.  

"Esmu veiksminieks! Dažreiz veiksminieks, dažreiz prasmīgs. Viss rit labi, esam veikuši sešus braucienus, neesam vēl pusceļā [skaitot finālbraucienu]. Bet es jūtos labi, man ir prieks par šodien paveikto un ir vienkārši tāpat jāturpina", pēc otrās sacensību dienas Starptautiskajai burāšanas federācijai (World Sailing) pastāstīja Van Rijselberghs. 

Lietuvas pārstāvim Jozam Bernotam šīs Olimpiskās spēles nav izvērtušās kā cerēts. Londonas Olimpiskajās spēlēs 15. vietu ieguvušais burātājs Rio līdz šim augstāko rezultātu sasniedza trešajā braucienā, kad finišēja 17. vietā. Šobrīd viņš ir 24. vietā un no pirmā desmita viņu šķir 46 punkti. 

Kvalifikācijas braucieni noslēgsies 12. augsutā, ja šodien un rīt tiks izvesti visi plānotie - seši - braucieni. Kā rezerves diena ir paredzēts 13. augusts. Pēdējais brauciens, kad notiks cīņa par medaļām, notiks 14. augustā.   

 

REZULTĀTI - TOP 3

RS:X sievietes (26):

1. Flavia Tartaglini (ITA) - 12 (punkti)

2. Šarlīne Pikone (Francija) - 13

3. Stefānija Jelfutina (RUS) - 18

.. 12. Ingrīda Pūsta (EST) - 54

.. 25. Ketija Birzule (LAT) - 119

Visi rezultāti

RS:X vīrieši (36):

1. Niks Dempsijs (GBR) - 9 (punkti)

2. Dorians Van Rijselbergs (NED) - 10 

3. Pjotrs Miška (POL) - 16

.. 24. Jozas Bernotas (LTU) - 102 

Visi rezultāti