Thursday, 11 August 2016 11:00

Rio Olimpiskās spēles - burāšana: 4. sacensību diena (11.08.)

Rio Olimpisko spēļu burāšanas sacensību 4. diena.

BURĀŠANAS SACENSĪBU KALENDĀRS +

ŠODIEN

SACENSĪBAS TURPINA: Finn - Deniss Karpaks (EST) (plkst.19:00, 2 braucieni), Nacra17 (plkst. 19:00), 470 sievietes (plkst.19:00), 470 vīrieši (plkst.19:10)

SACENSĪBAS ATSĀK: RS:X sievietes - Ketija Birzule (LAT), Ingrīda Pūsta (EST) (plkst. 19:10, 3 braucieni), RS:X vīrieši - Jozas Bernotas (LTU) (plkst.19:00, 3 braucieni) 

REZERVES (ATPŪTAS) DIENA: Laser - Karls Martins Rammo (EST), Laser Radial - Gintare Šaida (LTU)


Rezultāti - TOP 3

RS:X (vīrieši) (pēc 9 braucienieniem) - 1. Dorian VAN RIJSSELBERGHE (NED) (1⇑), 2. Nick DEMPSEY (GBR) (1⇓), 3. Piotr MYSZKA (POL) (⇔) | 25. Juozas BERNOTAS (LTU) (1⇓)

RS:X (sievietes) (pēc 9 braucienieniem) - 1. Flavia TARTAGLINI (ITA) (⇔), 2. Charline PICON (FRA) (⇔), 3. Stefaniya ELFUTINA (POL) (⇔) | 11. Ingrid PUUSTA (EST) (1⇑) 25. Ketija BIRZULE (LAT) (⇔)  

Finn - (pēc 6 braucieniem) - 1. Giles SCOTT (GBR) (⇔), 2. Vasilij ZBOGAR (SLO) (⇔), 3. Zsombor BERECZ (HUN) (8 ⇑) | 18. Deniss KARPAK (Igaunija) (⇔)

Nacra17 - (pēc 6 braucieniem) - 1. Jason WATERHOUSE / Lisa DARMANIN (AUS) (4 ⇑), 2. Ben SAXTON / Nicola GROVES (GBR) (⇔), 3. Vittorio  BISSARO / Silvia SICOURI (ITA) (10 ⇑)

470 sievietes - (pēc 4 braucieniem) - 1. Jo ALEH  / Polly POWRIE (Jaunzēlande) (1⇑), 2. Ai KONDO YOSHIDA / Miho YOSHIOKA (Japāna) (1⇓), 3. Hannah MILLS / Saskia CLARK (GBR) (2⇑)

470 vīrieši - (pēc 4 braucieniem) - 1.  Sime  FANTELA/ Igor MARENIC (Horvātija) (⇔), 2. Mathew BELCHER / Will RYAN (Austrālija) (⇔), 3. Panagiotis MANTIS  / Pavlos KAGIALIS (GRE) (1⇑)


19:21 

Atgādinām, ka aktuālo braucienu norises gaitai var sekot līdzi Live Tracking +


19:19

Finn klase ir starta gatavībā. 


19:14 

Braucienu distance RS:X klasei

Vīriešiem ir I laukuma I2 distance. Sievietēm - O2. 

Sarkanie aplīši ir markas, kas burātājam ir jāapņem. Vienlaikus tās ir arī distnaces posmu laika kontrolpunkti. 


19:06

RS:X un Finn klasēm starts aizkavējies


18:30

Drošibas apsvērumu dēļ mainīta RS:X sacensību norises vieta: sacensības no Nīterojas (aka ārējā akvarorija, okeāns) pārceltas uz Gvanabaras līča vidusdaļu, Escola Naval pie Marina da Gloria jeb turpat, kur otrajā sacensību dienā. 


17:25

Ketijas Birzules treneris Māris Birzulis par gaidāmo burātājas cīņu šodien un game plan


16:00

Ko šodien gaidīt no RS: X sacensībām? 


11: 30

Rezumē: RS:X

Vindsērfinga burātāji bija vieni no pirmajiem, kas sāka sacensības Gvanabaras līcī. Šobrīd katra klase - RS:X sievietes un RS:X vīrieši katrs ir aizvadījuši pa sešiem braucieniem, kas iezīmē pusi no kvalifikācijas.

Pavisam kopā ir paredzēti 12 kvalifikācijas braucieni, kas noslēgsies 12. augsutā, ja šodien un rīt tiks izvesti visi plānotie - seši - braucieni. Kā rezerves diena ir paredzēts 13. augusts. Pēdējais brauciens, kas būs medaļu izcīņas brauciens, notiks 14. augustā.   

Pirmie RS:X braucieni notika 8. augustā Cukurgalvas kalna rajonā, kas burātājus sagaidīja ar mērenu vēju (13 – 14 mezgli jeb 6-7 m/s). Kopā tika veikti trīs braucieni, pēc kuriem K.Birzule ierindojās 24. vietā, I.Pūsta - 14. vietā, bet J. Bernotas vīriešu ieskaites grupā – 21. vietā. Līderi pēc pirmās dienas bija Šarlīne Pikona (Francija) un Olimpiskais vicečempions Niks Dempsijs (Lielbritānija).

Sacensības klasēs turpinājās 9. augustā, bet jau citā rajonā – Escola Naval, kas ir vairāk iekšā Gvanabaras līcī. Jauna vieta – jauni izaicinājumi. Arī otrajā dienā tika aizvadīti trīs braucieni, bet jau mierīgākā vējā, kas burātājiem nozīmēja vairāk fiziskās darba aka vairāk jāpumpē bura, īpaši pēdējā braucienā.

Ļoti sparīgi šajā dienā sacensības uzsāka Ketija Birzule, kurai pēc pirmā brauciena izdevās sasniegt 21. vietu, bet braucienā kontrolpunktos (markās) viņai tika fiksēta par 11. un 13. vieta. Otro braucienu burātāja jau aizvadīja ierastākā tempā, bet pēdējam braucienam, kas bija lēnākais un līdz ar to fiziski smagākais, spēka vairs nepietika un vairs tikai 26. vieta. Ļoti pārliecinoši šajā dienā sacensības aizvadīja Flavia Tartaglini (Itālija), kurai tāpat kā Ketijai šī ir Olimpiskā debija. Tartaglini pirmajos divos braucienos dominēja no sākuma līdz beigām, vienīgi pēdējā finišējot ceturtā.  Gan labi veiktie braucieni, gan līdzšinējās līderes Pikonas pašas pieļautās kļūdas ļāva 31 gadus vecajai itālietei izvirzīties vadībā. Vīriešiem joprojām dominēja Dempsijs, kurš sešos braucienos tikai vienu reizi finišējā zemāk par pirmo vietu.

Kopvērtējumā pēc sešiem braucieniem K. Birzule ir 25. vietā, I. Pūsta – 11. vietā, bet J. Bernotas - 24. vietā. Līderi ir F.Tartaglini un N. Dempsijs.

 


11:16

Ko sagaidīsim šodien?

Šodien Olimpisko cīņu atsāk vindsērfinga RS:X klases un Ketija Birzule (LAT), Ingrīda Pūsta (EST) un Jozas Bernotas (LTU). Ir paredzēti trīs braucieni. Sacensību akvatorija - Nīteroja. 

Sacensības turpinās Finn klase un Deniss Karpakss (EST), un trīs divienu klases - Nacra17, 470 (vīrieši) un 470 (sievietes). 

Bet atpūtas diena ir Laser  klasēm un Karlam Martinam Rammo (EST) un Gintarei Šaidai (LTU). 


11:00

Bom dia! Esiet sveicināti Rio Olimpiādes burāšanas sacensību 4. dienā!