Wednesday, 10 August 2016 12:00

Rio Olimpiskās spēles - burāšana: 3. sacensību diena (10.08.)

Rio Olimpisko spēļu burāšanas sacensību 3. diena.

BURĀŠANAS SACENSĪBU KALENDĀRS +

ŠODIEN: 

SACENSĪBAS TURPINA: Finn- Deniss Karpaks (EST) (plkst.19:00, 2 braucieni), Laser - Karls Martins Rammo (EST) (plkst.19:00, 2 braucieni) Laser Radial Gintare Šaida (LTU) (plkst.19:10, 2 braucieni)

SACENSĪBAS SĀK: Nacra17 - jauktās komandas (plkst.19:00, 3 braucieni), 470 sievietes  (plkst.19:10, 2 braucieni), 470 vīrieši (plkst.19:00, 2 braucieni)

REZERVES (ATPŪTAS) DIENA: RS:X sievietes - Ketija Birzule (LAT), Ingrīda Pūsta (EST), RS:X vīrieši - Jozas Bernotas (LTU)


Rezultāti - TOP 3

Laser - pēc 6 braucieniem - 1. STIPANOVIC Tonci  (Horvātija), 2. THOMPSON Nick (Lielbritānija), 3. VAN SCHAARDENBURG Rutger (Nīderlande) | 31.RAMMO Karl-Martin (Igaunija)

Laser Radial -  pēc 6 braucieniem - 1. MURPHY Annalise (Īrija), 2. RINDOM Anne-Marie (Dānija), 3.BOUWMEESTER Marit (Nīderlande) | 5. SCHEIDT Gintare (Lietuva)

Finn - pēc 4 braucieniem - 1. SCOTT Giles (Lielbritānija), 2. ZBOGAR Vasilij (Slovēnija), 3. KAYNAR Alican (Turcija) | 18. KARPAK Deniss (Igaunija)

Nacra17 - pēc 2 braucieniem - 1. Matias Buhler & Nathalie Brugger (Šveice), 2. Ben Saxton & Nicola Goves (Lielbritānija), 3. Santiago Lange & Cecilia Caranza Saroli (Argentīna)

470 sievietes - pēc 2 braucieniem - 1. KONDO YOSHIDA Ai / YOSHIOKA Miho (Japāna), 2. ALEH Jo / POWRIE Polly (Jaunzēlande), 3. MRAK Tina / MACAROL Veronika (Slovēnija)

470 vīrieši - pēc 2 braucieniem - 1.  FANTELA Sime / MARENIC Igor (Horvātija), 2. BELCHER Mathew / RYAN Will (Austrālija), 3. SNOW-HANSEN Paul / WILLCOX Daniel (Jaunzēlande)


20:40

Viedokļi, komentāri, sajūtas - ko burātāji saka par sacensībām un saviem startiem?

Gintare Šaida (Laser Radial): "Viss bija pārāk skaisti, lai būtu patiesība." Tā Lietuvas burātāja komentēja savus startus pēc pirmās sacensību dienas, pēc tam, kad burātāja pirmo braucienu veica otrā, bet otrajā bija pirmā, bet pēcāk uzzināja, ka pirmajā braucienā viņa saņēma diskvalifikācijau par pāragru startu. 

"Mēs jūtam starta līniju, bet šeit ir straumes, kas varēja novest pie šāda iznākuma," tā Šaida. "Tagad ir jāburā ļoti uzmanīgi. Nokļūt desmitniekā būs ļoti grūti. Tagad tas, ka iespēja izslēgt sliktāko rezultātu jau ir izmantota, rada lielāku spriedzi." "Lai  paliktu starp līderiem, ir jāiekļūst desmitniekā. Manuprāt, ikvienai ir mērķis katrā braucienā iekļūt šajā rangā," stāstīja burātāja. "Pērn es šajā vietā uzvarēju sacensībās [Izmēģinājuma sacensības Olimpiskajā akvatorija], lai gan nevienu brīdi braucienos nebiju līdere."

Ingrīda Pūsta (RS:X), Igaunija: "Divas dienas Olimpiskajās spēlēs ir aizvadītas. Ar katru braucienu savu sniegumu esmu uzlabojusi. Vakar pieļāvu dažas taktiskas kļūdas, kas man maksāja krietnu punktu skaitu. Šodien man ir brīvdiena, ko imantošu, lai atgūtu spēkus un rīt būtu atkal gatava cīņai, jo līdz finālam vēl ir atlikuši seši braucieni. Ceru savu sniegumu uzlabot un sasniegt savu mērķi. Aiziet, uzturēsim Olimpisko garu dzīvu! Paldies visiem, kuri vakar skatījās manus braucienus." 

 


Ketija Birzule (RS:X) par izjūtām pēc pirmās sacensību dienas: "Viss notikās ļoti labi. Bija tieši starts, pacelās zaļais karogs un viss, tajā brīdī sajutu, ka tas ir tas pats vējš, tas ir tas pats ūdens, nekas nav mainījies, tā ir tā pati lieta, ko es jau visu laiku daru. Līdz ar to tajā brīdī jau bija izslēdzies stress un bija tāds vilnis, ka jābrauc un jādara, un viss notiekās," pēc pirmās dienas startiem Latvijas Radio sporta žurnālistam Mārtiņam Kļaveniekam atzina Ketija Birzule. 

.. un par akavtoriju: "Ir lielas straumes, kas izbojāja rezultātu, viena no zīmēm bija ielikta bezvēja zonā, kur daudzās straumes padarīja [burāšanu] ļoti sarežģītu. Akvatorija ļoti interesanta un ļoti specifiska".


20:20

Ieskats burātāju gaitās Rio Olimpiādē

Šveice

Francija

Baltkrievija

Austrālija

Kanāda

Igaunija:


15:40

Šodien sacensības sāk arī 470 klases burātāji vīriešu un sieviešu ieskaites grupā. 

Tā ir divnieku klase. Sacensības atsevišķi notiek vīriešu un sieviešu ieskaitē. 

 

 


14:57

Pasaules burāšanas federācijas sagatavotais īsais kopsavilkums par 2. sacensību dienu

 


14:40

Atskats uz RS:X klases sacensībām

RS:X klases sacensības sāka 8. augustā, divās dienās aizvadot sešus braucienus jeb pusi no nepieciešamajiem braucieniem priekšsacīkstēs. Šodien burātājiem atpūtas un spēku atgūšanas diena.

 


13:20

Tāpat sekosim līdzi Laser un Laser Radial klasei, kurā startē Karls-Martins Rammo (EST) un Gintare Šaida (LTU)

Šodien katrai klasei vēl pa diviem braucieniem. 

 

 

... kā arī 'smagsvara' Finn klasei, kurā startē Igaunijas burātājs Deniss Karpaks. 

Karpakss pēc diviem braucieniem atrodas 9. vietā. Sacensības burātājs sāka esot brauciena vadībā, tomēr pārsvaru neizdevās noturēt un pirmajā braucienā viņš finišēja piektais. Otrais brauciens izvērtās krietni neveiksmīgāks. Augstākā fiksētā vieta pie kontrolmarkām bija 15., to noslēdzot 18. vietā, lai gan pēc brauciena rezultātu pārskatīšanas viņš pakāpās uz 14. vietu. Tas kopumā viņam dod 19 punktus. 

Līderis ar 4 punktiem ir Vasīlijs Zbogars no Slovākijas, kurš braucienos bija 3. un 1. ātrākais. Visi rezultāti.

Finn klase sacensības sāka vakar (09.08.) ar pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem (priekšsacīkstes). Pavisam šajā klasē ir paredzēti 10 kvalifikācijas braucieni. Tam sekos viens brauciens, kurā tiks izcīnītas medaļas. Tajā startēs desmit burātāji, kuri kvalifikācijas braucienos būs sakrājuši vismazāk punktus. 

Šodien burātājiem paredzēti nākamie divi braucieni. Pirmā brauciena starts plkst. 19:00 pēc Latvijas laika.

Sacensību norises vieta būs Nīterojā. 

 

 


13:15

 Iepazīsties - mežonīgā Nacra17!


13:10

Šodien uzmanības centrā - Nacra 17

Šodien mūsu uzmanības centrā būs ātrā un aizraujošā Nacra 17 klases disciplīna, kura Rio piedzīvo savu Olimpisko debiju.  

Nacara 17 klasei kopumā ir paredzēti 12 kvalifikācijas braucieni, kam sekos viens finālbrauciens, kuram kvalificēsies desmit labākie, kas cīnīsies par medaļām. 

Kvalifikācijas braucieni ilgs līdz 14. augustam, ar rezerves dienām 12. un 15. augustā. Katra brauciena ilgums priekšsacīkstēs ir 30 minūtes. Katru dienu paredzēti 3 braucieni. 

Olimpiskie čempioni un pārējie medaļnieki tiks noskaidroti 16. augustā. 

 

 


12:20

Sveicināti Rio Olimpisko spēļu burāšanas sacensību 3. dienā.

Lai arī RS:X klasēm un līdz arī to arī Latvijas burātājai Ketijai Birzulei, Igaunijas burātājiem Ingrīdai Pūstai un Lietuvas burātājam Jozam Bernotam šodien ir brīvdiena, daudz aizraujoša un interesanta no Rio gaidāms arī šajā dienā.

1 komentārs