Tuesday, 09 August 2016 14:00

Rio Olimpiskās spēles - burāšana: 2. sacensību diena (09.08.)

Rio Olimpisko spēļu burāšanas sacensību 2. diena.


BURĀŠANAS SACENSĪBU KALENDĀRS +

ŠODIEN: 

Sacensības turpina:
Laser - Karls Martins Rammo (EST), Laser Radial - Gintare Šaida (LTU), RS:X sievietes - Ketija Birzule (LAT), Ingrīda Pūsta (EST), RS:X vīrieši - Jozas Bernotas (LTU)

Sacensības sāk:
Finn - Deniss Karpaks (EST)


02:26

Rio Olimpiādes 2. dienas gala rezultāti:

Laser - Karls Martins Rammo (EST) - 25. vieta, Laser Radial - Gintare Šaida (LTU) - 7. vieta, RS:X sievietes - Ketija Birzule (LAT) - 25. vieta, Ingrīda Pūsta (EST) - 10. vieta, RS:X vīrieši - Jozas Bernotas (LTU) - 24. vieta, Finn - Deniss Karpaks (EST) - 9.vieta. 

Laser un Finn klase katra aizvadīja 2 braucienus, RS:X - 3 braucienus katra. 

Visi rezultāti


02:16


19:46

Sacensības nu ir uzsākušas arī abas RS:X klases. Tagad 4. brauciens. Aiziet Ketija Birzule! 


17:04

K.Birzule Latvijas medijiem par iespaidiem pēc pirmās sacensību dienas:

"Pirmais brauciens bija uz tādas stresa bāzes, bet sanāca labi. Lēnām sāku aprast, saprast. Pēc katra brauciena pagarināja distanci, tāpēc varbūt nākamie nebija tik veiksmīgi," portālam "Delfi" teica Birzule. "Kopumā sacensību akvatorija ir sarežģīta, grūta, jāspēj nolasīt straume, vējš. Jāpārzina akvatorijs jeb jābrauc ar atvērtām acīm. Apmēram esmu sapratusi, kas jādara. Man ir treneri, kas dod padomus. Ir sarežģīti, bet interesanti sarežģīti."

"Sākumā īsti nebija stresa, bet apmēram 20 sekundes pirms pirmā starta sajutu tādu uzplūdumu, satraukumu, ka elpa aizrāvās, pulss paaugstinājās. Tad tikai sapratu, ka tas ir pa īstam, nevis sapnis," par sacensību emocionālo pusi tādā jaunībā teica Birzule. "Pēc pirmā starta sapratu, ka tas ir tas pats vējš, tas pats ūdens, nekas nav mainījies (salīdzinot ar citām sacensībām). Te ir tas pats, ko visu laiku jau daru. Līdz ar to izslēdzās tas stress, sapratu, ka jābrauc un jādara savs darbs."

Nākamajās sacensību dienās Birzule cer kādā braucienā finišēt augstāk. Pati sportiste cer, ka kādā no braucieniem paveiksies un izdosies iekļūt starp 20 labākajām. "Ja spēki neizsīks," piebilst jaunā sportiste.


Žurnālists Anatolijs Kreipāns par Latvijas vindsērfinga burātājas Ketijas Birzules debiju Olimpiskajās spēlēs:

"Ketijai ir 17 gadu. Viņa pirmo reizi mūžā ir šādās sacensībās. Viņas tētis, man liekas, teica, ka vajag gadus astoņus noteikti tādā līmenī vismaz dažas reizes gadā pabraukt, konav tik vienkārši realizēt. Bet tas jau ir cits temats. Tāpēc nebūsim tik bargi kritiķi "Re,kā viņa te aizbrauca". [..] Skaidrs, ka viņa ir visjaunākā, vismazāk pieredzējusī, un tā viņai, pirmkārt, ļoti laba skola, jo, neizejot šādu skolu pirmo reizi, pēc tam arī nebūs lielu panākumu. Tas ir nerakstīts likums sportā. Un tā tas ir. Protams, arī ar pirmo reizi tiek gūti panākumi, bet tie ir izņēmumi, kas tikai apstiprina likumsakarību."


16:52

Birzule: Rio akvatorija ir ļoti interesanta un specifiska


16:35

Plānotie pirmā starta laiki 

RS:X sievietes: plkst. 19:15 (13:15 Rio laiks)

RS:X vīrieši: plkst. 19:25 (13:25)

Laser: plkst. 19:10 (13:10)

Laser Radial: plkst. 19:00 (13:00)

Finnplkst.13:00 (13:00)

(Avots: World Sailing)


15:01

Īss atskats uz 1. sacensību dienu

Vakar RS:X klases aizvadīja trīs braucienus, ar ko savu Olimpisko debiju sāka Ketija Bizrule (LAT), kura pēc pirmās dienas braucieniem ar 48 punktiem ierindojas 24. vietā.

Sacensības notika Cukurgalvas kalna rajonā lēnā līdz mērenā vējā (10-15 mezgli, 5-7m/s).

Birzule veica divus braucienus, abos sasniedzot 24. vietu. Pēdējā braucienā, pārsniedzot laika kontroles limitu - 10 min no uzvarētājas, 17 gadus jaunā burātāja saņēma dnf, kas nozīmē, ka burātāja braucienā nav finišējusi un tajā saņem maksimālo punktu skaitu. Šajās sacensībās tas ir 27, jo RS:X sieviešu ieskaitē startē 26 burātājas. Pēdējā, kas finišējusi, saņem 26 punktus, bet nākamās, kas paliek aiz viņas, dabū vienu punktu klāt. 

Ingrīda Pūsta (EST) braucienos finišēja 18., 13. un 12. vietā, kopvērtējumā nopelnot 25 punktus un 14. vietu dienas kopvērtējumā. 

Jozas Bernotas (LTU) vīriešu ieskaitē braucienos bija 19., 23. un 17. ātrākais, kopvērtējumā nopelnot 36 punktus, kas viņam pašlaik dod 21. vietu. 

Līderpozīcijās abās klasēs ir izvirzījušies regates favorīti. Sieviešu ieskaitē vadībā ar 2 punktiem ir Šarlīne Pikona (FRA), bet vīriešu ieskaitē ar indentisku punktu skaitu - Niks Dempsijs (GBR). 


Tikmēr Laser klases aizvadīti divi braucieni Escola Naval rajonā. 

Laser Radial klasē dramatiski sacensības sāka viena no favorītēm Gintare Šaida (LTU), kura pirmajā braucienā nopelnīja diskvalifikāciju par pārragru starta līnījas šķērsošanu, bet otrajā finišēja pirmā. Kopvērtējumā tas viņu ierindoja 21. vietā. 

Kā pēc sacensībām Starptautiskajai burāšanas federācijai (World Sailing) atzina Šaida, ar sacensību sākumu viņa ir ļoti neapmierināta, jo netika izpildīts plāns - dienu noslēgt ne zemāk par desmito vietu. 

Līdere ar 7 punktiem ir talantīgā Ķīnas burātāja, Londonas Olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvēja Lidija Hu (CHN). 

Laser klasē Karls Martins Rammo (EST) ar 43 punktiem (24, 19.) ir 22. vietā.

Līderis ar 6 punktiem ir Tonči Stepanovičs (CRO)


14:24

Sacensību norises vieta: Gvanabaras līcis

Šodien RS:X klases burās Escola Naval rajonā, Laser - Ponte rajonā, bet Finn - Cukurgalvas kalna rajonā, kura vakardien sacensības bija RS:X klasei. 

 


14:00 

Rio Olimpiskās spēles - burāšana - 2. sacensību diena

Šodien plkst. 19:00 pēc Latvijas laika (13:00) Rio Olimpiskās sacensības turpināsies vindsērfingā un Laser klasēs.

Sacensības uzsāks Finn klases burātāji. Šajā klasē paši sekosim līdzi Denisam Karpakam no Igaunijas, kurš ir viens no favorītiem uz augstām vietām. 

Pilns sacensību norises kalendārs: 

BURĀŠANAS SACENSĪBU KALENDĀRS +