Monday, 08 August 2016 23:25

Ketija Birzule uzsāk Olimpisko debiju RS:X klasē; vadībā izvirzās favorīti Pikona un Dempsijs

Ketija Birzule uzsāk Olimpisko debiju RS:X klasē; vadībā izvirzās favorīti Pikona un Dempsijs Foto: Sailing Energy / World Sailing

Latvijas vējdēļu burātāja Ketija Birzule pirmdien, 8. augustā, Riodežaneiro (Brazīlija) sāka Olimpiskās debijas sacensības RS:X  klasē.

Sacensībās norisinājās Gvanabaras līcī rajonā pie Cukurgalvas kalna trapecveida distancē.

Pirmajā dienā tika aizvadīti visi trīs plānotie braucieni. Vēja stiprums pirmajā un trešajā braucienā dominēja 13 - 14 mezglu robežās, otrajā braucienā samazinoties par vienu - diviem mezgliem, nodrošinot labu ātrumu.

Birzule, kas ir flotes jaunākā sportiste, divas reizes finišu sasniedza 24.vietā, brīžiem braucienos uzrādot 17. vietu. Pēdējā braucienā 17 gadus jaunā burātāja pēc otrās markas apņemšanas atradās 25. vietā, bet no tālākā brauciena izstājās. Tomēr šis rezultāts kā pirmais sliktākais no kopējās rezultātu summas tiek izslēgts.

 

Pārliecinoši sacensības uzsāka RS:X klases līderi gan sieviešu, gan vīriešu ieskaitē.

RS:X sieviešu ieskaitē 26 burātāju konkurencē vadībā ar 2 punktiem ir izvirzījusies Šarlīne Pikona (Francija). Atpaliekot par trīs punktiem no līders, otrā ir Stefānija Elfutina (Krievija), bet 3. vietā ar 6 punktiem ir Flavija Tartaglīni (Itālija). Pašreizējā Olimpiskā čempione Marina Alabau (Spānija) ir 5. vietā. Vēl vienai favorītei Braionijai Šovai (Lielbritānija) sacensību sākums nevedās un pagaidām burātāja ir desmitā.

Tikmēr Ingrīda Pūsta (Igaunija) pēc pirmās sacensību dienas ar 25 punktiemir ierindojusies 14. vietā.

 

Vīriešu ieskaitē 36 burātāju konkurencē ar identisku rezultātu kā Pikonai vadībā izvirzījies Londonas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs Niks Dempsijs (Lielbritānija), kuram šī  ir piektā Olimpiāde. Dalot vienādu punktu skaitu 2. vietā ar četriem punktiem ir “lidojošais Holandietis’’, pašreizējāis Olimpiskais čempionš Dorians Vanrijselbergs (Nīderlande), bet 3. vietā Virons Kokalanis (Grieķija).

Lietuvietis Jozas Bernotas ar 36 punktiem ierindojas 21. vietā.

Rīt sacensības turpinās ar nākamajiem trīs braucieniem.

Kopā šajā Olimpiādē RS:X klasēm ir paredzēti 12 braucieni, pēc kuriem desmit augstāko rezultātu uzrādījušie burātāji katrā ieskaitē tālāk cīnīsies par medaļām. Tam paredzēts viens brauciens, kura norise ir plānota 14. augustā.

Visi rezultāti