Friday, 05 August 2016 22:52

Rio Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā karogu nesīs rekordliels burātāju skaits

Rio Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā karogu nesīs rekordliels burātāju skaits Foto: Rio 2016

Riodežaneiro Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā šonakt Marakanas stadionā karogu nesīs 13 burātāji, kas ir vairāk nekā Pekinas un Lodonas Olimpiskās spēlēs skaitot kopā.

Turpinājumā valstis un burātāji, kuriem uzticēta karoga nešana savas valsts vārdā.

Sofija Bekagoru (Nacra 17 klase) - Grieķija

Valstu parādē, turpinot tradīcijas, kā pirmie stadionā iesoļos olimpisko spēļu dzimtenes Grieķijas sportisti ar karognesēju četrkārtējo pasaules čempioni un 2004. gada Atēnu Olimpiādes čempioni 470 klasē, kā arī Pekinas bronzas medaļnieci Yngling klasē Sofiju Bekatoru priekšgalā.

Bekagoru, kura divas reizes ir ieguvusi Pasaules gada burātājas titulu, šīs būs ceturtās Olimpiskās spēles.

Rio burātāja startēs jauktajā daudzkorpusu klasē Nacra 17 kopā ar Mihali Patenioti.

Nikole Vanderveldena (Nacra 17) - Aruba

Nikole Vanderveldena bija pirmā Arubas sportiste, kura kvalificējās Rio Olimpiskajām spēlēm. 21 gadus vecā burātāja piedalījās debijas Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, kas notika 2010. gadā Singapūrā.

Rio burātāja startēs jauktajā daudzkorpusu klasē Nacra 17 kopā ar Tijsu Viseru.

Pavloss Kontides (Laser)  – Kipra

Pavloss Kontides ir Londonas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs Laser klasē, kas ir burātāja un Kipras burāšanas līdz šim lielākais sasniegums. Arī šajās spēlēs viņš tiek uzskatīts par vienu no favorītiem uz medaļu. Kontidesam šīs būs trešās Olimpiskās spēles.

Karls Martins Rammo (Laser) - Igaunija

Karls Martins Rammo, kļūstot par otro Igaunijas burātāju, kam uzticēta karoga nešana, iet sava tautieša, joprojām aktīva burātāja Tēnu Tenistes pēdās. 27 gadus vecais Rammo tiek uzskatīts par vienu no top Laser burātājiem, kas startēs Rio.

Tūli Petaja Sirēna (RS:X W) - Somija

Tūli Petaja - Sirēna ir Londonas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēja vindsērfinga RS: X  klasē sieviešu ieskaites grupā. Uzskatīta par autsaideri pirms spēlēm, Petaja-Sirena Londonā visiem par spīti parādīja uz ko viņa ir spējīga. Par sasniegumu Londonā burātāja ieguva Somijas gada sportistes titulu. 32 gadus vecajai sportistei šīs būs trešās Olimpiskās spēles.

Pīters Bērlings un Blērs Tjūks (49er) - Jaunzēlande

Kopš sudraba medaļas izcīņas 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs un līdz šā gada Dienvidamerikas čempionātam, kas notika Rio mēnesi iepriekš, Pīters Bērlings un Blērs Tjūks sacensībās ne reizes nefinišēja zemāk par pirmo vietu, izcīnot 27 uzvaras. Šajā laika posmā viņi ir četras reizes kļuvuši par pasaules čempioniem. Pilnīgi noteikti - vieni no favorītiem uz uzvaru savā klasē. Pērn abi ieguva arī Pasaules gada burātāju titulu, kā arī ir Amerikas kausa Jaunzēlandes komandas locekļi. Lai arī oficiāli par karognesēju ir nosaukts Bērlings, bet stadionā karogu nesīs abi burātāji kopā kā komanda.

Vasīlijs Zbogars (Finn) - Slovēnija

Zbogaram šīs būs piektās Olimpiskās spēles. 2004. gada Atēnu Olimpiādē burātājs izcīnīja bronzas godalgu Laser klasē, bet Pekinā 2008. gadā - sudrabu šajā klasē. 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs Zbogars sacentās Finn klasē, kurā startēs arī Rio.

Gintare Volungevičūte Šaida (Laser Radial) - Lietuva

Gintare Šaida - leģendārā brazīļu burātāja Roberta Šaida sieva - 2008. gadā Pekinā izcīnīja sudraba godalgu, nedaudz atpaliekot no zelta medaļas izcīņas. 2012. gadā Londonā burātāja palika sestā. Arī šajās spēlēs Lietuvas pārstāve, kura 2015. gada Olimpiskā testa regatē Rio izcīnīja uzvaru, būs viena no favorītēm savā klasē.

Žao Rodrigess (RS:X) - Portugāle

Līdz šim 44 gadus vecais vējdēļu burātājs Rodrigess ir piedalījies sešās Olimpiskajās spēlēs. Rio būs viņa karjerā pēdējās spēles. Pavisam dažādās startpautiskās sacensībās viņš ir izcīnījis vairāk nekā 50 medaļas. Labākais rezultāts Olimpiskajās spēlēs - 6. vieta viņam bija 2004. gadā Atēnās Mistral klasē. 2013. gadā Rodrigesam piešķirta medaļa par sasniegumiem sportā.

Rodnijs Govindens (Laser) - Seišelu salas

Govindens ir viens no trim Seišelu salu trīs burātājiem, kas sacentīsies Rio. 2015. gadā viņš ieguva Seišelu salu Gada sportista titulu par savas valsts kvalificēšanu Rio Olimpiskajām spēlēm, kā arī par izcīnītu zelta un sudraba medaļu 2015. gada Indias okeāna Salu spēlēs.

Doloresa Moreira (Laser Radial) - Urugvaja

Viena no jaunākajām burātājam, kura piedalīsies Rio Olimpiādē. Moreira līdzīgi kā vairāki citi burātāji bija pirmā, kura, pateicoties sudraba medaļas izcīņai 2015. gada Panamerikas spēlēs, kvalificēja savu valsti Rio Olimpiskajām spēlēm. Moreira būs arī jaunākā karognesēja Urugvajas vēsturē.

Sī Tompson (Laser) - ASV Virdžīnu salas

Tompsons bija viens no pirmajiem, kas savai valstij nodrošināja dalību Riodežaneiro Olimpiādei, kas būs burātāja otrās Olimpiskās spēles.

43 komentāri

 • epiquenem Tuesday, 15 February 2022 05:48 epiquenem

  plaquenil toxicity Krcoey

 • epiquenem Monday, 31 January 2022 09:07 epiquenem

  Plaquenil Zdgxgs

 • Swapise Monday, 24 January 2022 10:21 Swapise

  Prednisone Order Canada Amoxicillin 500mg Capsule

 • Reulvaf Monday, 24 January 2022 06:06 Reulvaf

  https://www.alevitrasp.com illefalemHit I lost about pounds prior to the surgery and another pounds afterwards.

 • plaquenil for sale Tuesday, 07 December 2021 15:58 plaquenil for sale

  Genuine Viagra Online

 • Prealia Monday, 06 December 2021 15:11 Prealia

  gabapentin cats