Friday, 05 August 2016 11:02

LZS valdes priekšsēdētājs Ansis Dāle uz Rio dosies LOK delegācijas sastāvā

LZS valdes priekšsēdētājs Ansis Dāle uz Rio dosies LOK delegācijas sastāvā Foto: sintija sīmane

Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) valdes priekšsēdētājs Ansis Dāle būs viens no Latvijas Olimpiskās delegācijas oficiālajiem pārstāvjiem Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs, portālam burātājiem.lv apstiprināja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

LZS valdes sēde Dāli Latvijas Olimpiskās delegācijas sastāvam deleģēja š.g. 12. jūlijā.

Uz Rio Dāle dosies 16. augustā, bet atgriešanās paredzēta 24. augustā.

Kā pastāstīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Olimpiskās delegācijas sastāvā tiek iekļauti to Latvijas Olimpisko sporta federāciju prezidenti (vai citi pārstāvji, ja tādi tiek izvirzīti prezidenta vietā), kuru vadītie sporta veidi pārstāvēti Olimpiskajās spēlēs Rio-2016.

Tāpat Vrubļevskis norādīja, ka Olimpiskajās spēlēs pārstāvētās federācijas vadītāja piedalīšanās Olimpiskajās spēlēs ir gan kā pateicība par sporta veida ieguldījumu olimpiešu sagatavošanā, gan kā stimuls un motivēšana turpmākajam darbam, radot iespēju satikties un dalīties pieredzē ar citu valstu attiecīgo sporta veidu federāciju vadītājiem un pārstāvjiem un augsta līmeņa sacensību rīkotājiem (gadījumā, ja federācijas vadītājs nav arī konkrētā olimpieša treneris vai kā citādi saistīts ar konkrētā sportista starta nodrošināšanu).

Visu delegācijas dalībnieku uzturēšanās Rio Olimpiskajā ciematā ir bez maksas. Transporta un komandējuma izdevumus sedz LOK.

Kā jau vēstījām iepriekš, Latvija tiesības startēt Rio Olimpiskajās spēlēs burāšanā RS:X disciplīnā saņēma 20. jūnijā, pēc tam, kad no dalības Olimpiskajās spēlēs šajā burāšanas disciplīnā atteicās burāšanas lielvalstis Austrālija, Jaunzēlande, kā arī Kanāda, Vācija un Zviedrija.

XXXI Vasaras Olimpiskās spēles norisināsies no 5. līdz 21. augustam Riodežaneiro, Brazīlijā. Latviju šajās Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 33 atlēti 12 sporta veidu disciplīnās: vieglatlētikā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, brīvajā cīņā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, džudo, tenisā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, peldēšanā, burāšanā un šaušanā.