Friday, 05 August 2016 00:36

Sešiem Krievijas burātājiem atļauts piedalīties Rio Olimpiskajās spēlēs; par viena pielaidi vēl lems

Sešiem Krievijas burātājiem atļauts piedalīties Rio Olimpiskajās spēlēs; par viena pielaidi vēl lems Foto:AFP

Starptautiskā Burāšanas federācija (SBF) ceturtdien, 4. augustā, ir saņēmusi Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) apstiprinājumu par sešu Krievijas burātāju pielaidi Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.

Tajās drīkst startēt vējdēļu burātāji Stefānija Elufina (RS:X S) un Maksims Oberemkovs (RS:X V), 470 laivu klases sieviešu ekipāža - Ludmila Dmitrijeva un Alisa Kiriļjuka, Laser klases burātājs Sergejs Komisarovs, kā arī viens no 470 klases vīriešu ekipāžas burātājiem Deniss Gribanovs.

Patlaban SBF gaida gala lēmumu no SOK par Pāvela Sozikina (470 V) pielaidi spēlēm.

Krievijas 470 klases ekipāža Pāvels Sozikins (no kreisās) un Deniss Gribanovs

Sozikins ir viens no Krievijas Olimpiskās izlases sportistiem, kurš iekļauts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgas komisijas 18. jūlija ziņojumā saistībā ar Krievijas pārkāpumiem vairākās antidopinga jomās.

26. jūlijā pēc tam, kad SOK izpildkomiteja divas dienas iepriekš atturējās pieņemt lēmumu par Krievijas delegācijas tiesībām startēt Rio, uzticot lemšanu starptautiskajām sporta veidu federācijām, SBF lēma atļaut spēlēs startēt tikai sešiem burātājiem, šo iespēju liedzot Sozikinam.

SBF šo aizliegumu atcēla 3. augustā, kad 1. augustā tā no SOK saņēma jaunu instrukciju WADA sarakstā iekļauto Krievijas sportistu iespējamās dalības Rio izvērtēšanai. Atšķirībā no iepriekšējās kārtības, kas noteica, ka jebkuram WADA ziņojumā iekļautajam Krievijas sportistam dalība spēlēs ir liedzama, jaunā instrukcija paredz, ka Rio var atļaut startēt tiem sportistiem, kuri ziņojumā netiek saistīti ar aizliegto vielu lietošanu, kas būtu par pamatu antidopinga noteikumu pārkāpumam.

Sozikins ziņojumā ir minēts saistībā ar manipulēšanu ar dopinga analīžu paraugiem. Tas, kad sportistam konstatēti pozitīvi dopinga kontroles rezultāti - sacensību laikā vai ārpus tām, ziņojumā nav minēts, bet ir norādīts, ka aizliegtā viela, kuras lietošanā burātājs pieķerts, neradītu antidopinga noteikumu pārkāpumu.

SBF ir norādījusi, ka gadījumā, ja SOK un Starptautiskās Sporta Arbitrāžas tiesas pārbaudes laikā atklāsies, ka Sozikins tomēr ir pārkāpis antidopinga noteikumus, visi rezultāti, kurus burātājs uzradījis kopš 2014. gada oktobra, tiks anulēti. Vienlaikus SBF ir norādījusi, ka Sozikimam vismaz divi secīgi veiktie dopinga testi nav uzrādījuši pozitīvu rezultātu.

/Avots: World Sailing/