Sunday, 31 July 2016 14:12

Rio iebrucis galvenais laivu nolaišanas slips

Rio iebrucis galvenais laivu nolaišanas slips Foto: Twitter

Riodežaneiro jahtu ostā Marina Da Gloria, kas ir Olimpiādes burāšanas centrs, sestdien daļēji iebrucis galvenais slips, pa kuru ūdenī tiek ielaistas laivas.

Lai gan organizatori ziņo, ka incidentā neviens nav cietus, tomēr tas raisījis jaunas bažas par būvju kvalitāti Olimpisko spēļu pilsētā. Rio būvniecības standarti tiek kritizēti jau kopš aprīļa, kad sabruka riteņbraukšanas celiņš, nogalinot divus cilvēkus.

Rio2016 spēļu orgkomitejas runasvīrs Filips Vilkinsons kā negadījuma vaininieku min paisumu un vētru, kas Rio plosījās aizvadītajā nedēļas nogalē. 

Foto: Foxnews

Foto: Getty Images

Vienlaikus tiek ziņots, ka burātāju treniņus šis starpgadījums neietekmēs, jo slips ir bijis pagaidu - uz Olimpisko spēļu laiku, bet burātāji laivu ielaišanai ūdenī var izmantot patstāvīgo slipu.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas runasvīrs Marks Adams pavēstīja, ka nebūtu pareizi negadījumam pievērst pārāk lielu uzmanību, jo gatavojoties spēlēm, daudz kas var atgadīties.

Savukārt pasaules burāšanas organizācijas World Sailing runasvīrs Malkolms Peidžs norādījis, ka organizācija uzmanīgi seko līdzi notiekošajam. Tāpat Peidžs piebildis, ka sestdien bija bojāts arī tiesnešu laivu nolaišanas slips.

Vilkinsons norādīja, slips varētu tikt salabots četru dienu laikā.

Sacensības burāšanā sākas 8. augustā. 

/Avots: Avots: AP, Yahoo News/