Sunday, 06 September 2015 18:13

Sasniegumiem bagātais Ķīnas tālburātājs Čuans mēģinās uzstādīt jaunu rekordu Arktikā

Sasniegumiem bagātais Ķīnas tālburātājs Čuans mēģinās uzstādīt jaunu rekordu Arktikā Foto: Guo Chuan Sailing

Ķīnas tālburātājs Guo Čuans un viņa piecu cilvēku komanda ceturtdien, 3. septembrī, Murmanskā (Krievija) uzsāka mēģinājumu uzstādīt rekordu Ziemeļu Ledus okeānā ar buru jahtu bez apstājas noburāt pa Ziemeļaustrumu jūrasceļu.

Rekordu plānots uzstādīt distancē Murmanska - Beringa šaurums.

Maršruts no Murmanskas ved dienvidaustrumu virzienā uz Karas jūru, ko sasniedz pa Karas Vārtu šaurumu starp Vaigača salu un Novaja Zemļu, tālāk pa Karas jūru austrumu virziena līdz Viļkicka šaurumam starp Severnaja Zemļu un Taimiras pussalu uz Laptevu jūru, šķērsojot to uz Austrumsibīrijas jūru, tad, nogriežoties uz dienvidaustrumiem, pa Čukču jūru līdz Beringa šauruma, kas savieno Ziemeļu Ledus okeānu ar Kluso okeānu.

Komandas aktuālā atrašanā pozīcija

Lai arī laikapstākļu prognozes liecina, ka pārgājiena maršrutam ir jābūt brīvam no ledus,  dreifējošie ledusgabali tomēr radīs paaugstinātu risku 29, 70 metrus garajam un 16,5 metrus platajam maxi trimarānam Qingdao China (iepriekš IDEC), ar kuru tiek veikts rekorda uzstādīšanas mēģinājums un ar kuru 2008. gadā franču burātājs Francis Žojons uzstādīja rekordu, 57 dienās, 13 stundās, 34 minūtēs un 6 sekundēs apburājot apkārt pasaulei vienatnē un bez apstāšanās.

 

Foto: Guan Chuan Sailing 

 

Piecdesmit gadīgais Čuans rekorda uzstādīšanas pārgājienam gatavojās divus gadus.

Trimarāns jaunā izskatā uz ūdens tika nolaists šā gada jūlijā, bet komanda nokomplektēta augustā. Tās sastāvā ir 34 gadīgais Boriss Hermanis, kurš, lai arī ir jaunākais komandas dalībnieks, ir viens no pieredzes bagātākajiem Vācijas tālburātājiem, Arktikas pētnieks, krievs Sergejs Ņižovtsevs, lielo jahtu speciālisti Johens Krauss un Kventins Monegērs no Francijas, kā arī vācietis Tims Franks, kurš ir komandas reportieris.

Komanda starta līniju šķērsoja 3. septembrī plkst.13:41 (pēc vietējā laika), ko fiksēja Pasaules burāšanas ātruma rekordu padome. Kopējais distances garums līdz Beringa šaurumam ir atpuveni 3300 jūras jūdzes un to plānots noiet apmēram divu nedēļu laikā.

“Esam smagi strādājuši vairāk kā divus gadus, lai realizētu šo projektu, un visbeidzot šodien mēs dosimiem ceļā. Šobrīd esmu ļoti sajūsmināts. Esmu apmierināts, ka Qingdao China ir pilnībā sagatavots un komanda ir gatava doties ceļā. Lūdzu, uzticieties mums, jo esam ļoti spēcīga komanda, kuru veido izcili, profesionāli un drosmīgi burātāji, un mēs saņemam lielisku atbalstu no jums, no mūsu partneriem un draugiem. Esam ļoti pārliecināti par došanos ceļā tagad, tiekamies pēc dažām nedēļām”, teica Čuans pirms došanās ceļā uz Beringa šaurumu.

Čuans, kurš jau var lepoties ar vairākiem rekordiem burāšanā, ir pārliecināts, ka rekorda uzstādīšanas mēģinājums izdosies. 

 

 

 

Video

Trimarāna pārdzīšana un komandas pirmais jūras pārgājiens:

 

Guo un Kventins gatavojas vačam:

 

Vaču maiņa:

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE