Wednesday, 21 November 2012 00:00

Divi drosmīgie dodas pēc rekordiem solo burājumā apkārt pasaulei

Vēlmei burāt vienatnē, bez apstājas un palīdzības apkārt pasaulei ir neaptverams valdzinājums. Lai kļūtu par ātrāko, pirmo vai vienkārši, lai pārbaudītu savas izturības un spēju robežas, uz spēles tiek likts pilnīgi viss, ieskaitot pašu dārgāko - savu dzīvību. Tā ir grandioza avantūra, uz kuru nebūt ne tik daudzi parakstās, īpaši, ja tas jāpaveic ārpus jebkādām sacīkstēm. Bet tie, kas to dara (un izdara), kļūst par savas valsts vai pat pasaules jaunajiem varoņiem, iedvesmas avotiem un sava veida citu musinātājiem paveikt ko līdzīgu. Tikai ar divu dienu atstatumu šādā izaicinājumā devās divi burātāji  - viens no Ķīnas, otrs no Tasmānijas. 

Cer būt pirmais 

Svētdien, 18.novembrī, no Kingdao (Ķīnas ziemeļaustrumu Šandongas province) savā lielākajā dzīves izaicinājumā – solo burājumā apkārt pasaulei bez apstāšanās devās vienīgais profesionālais Ķīnas tāljūras burātājs, 47-gadīgais Guo Čuans (Guo Chuan). Viņš cer būt pirmais (tādējādi uzstādot arī rekordu) ķīnietis, kas vienatnē apburājis apkārt pasaulei, kā arī pirmais, kas to paveicis ar sacensību jahtu Akilaria Class 40 (12.5 metrīga jahta Boat Qingdao).


„Ar 40-pēdu kategorijas jahtu vēl neviens pirms tam nav apburājis apkārt pasaulei”, saka 48 gadīgais burātājs. „Tāpēc man tas ir liels izaicinājums, un es ceru, ka tas ir arī kaut kas tāds, kas cilvēkiem Ķīnā liks domāt par burāšanu.  Šis nav tikai mans personīgais projekts, tā ir burāšana kā tāda, gan cilvēku iesaistīšana”. 

G.Čuans: „Esmu gatavojies šim notikumam apmēram trīs gadus. Soli pa solim. Apgūstot prasmes, atrodot pareizo laivu, gatavojot laivu un trenējoties”. „Pēdējo mēnešu laikā esmu bijis ļoti aizņemts, jo bija daudz darba, kā piemēram, laivas ekipējuma testēšana”, viņš piebilst.

Plānotais maršruts vedīs pa daļēji netipisku  maršrutu  burāšanā apkārt pasaulei: no Kingdao austrumu virzienā uz dienvidiem pāri Klusajam okeānam garām Horna ragam (Čīle), tālāk pāri Atlantijas okeānam garām Labās Cerības ragam (Dienvidāfrika), pēcāk šķērsojot Indonēzijas salu arhipelāgu, izejot cauri Malakas jūras šaurumam, atgriežoties atpakaļ Kingdao.

Aptuveni 21 600 j.j. garo maršrutu ķīniešu burātājs cer pieveikt 125-130 dienās. Startu reģistrēja arī pārstāvji no Pasaules burāšanas ātruma rekordu padomes (World Sailing Spead Record Council).

G.Čuans, kura sākotnējā profesija ir aviācijas inženieris, burāšanas gaitas sāka tikai 33 gadu vecumā. Pirmo reizi burāšanu viņš iemēģināja, divas dienas burājot uz pro jahtas kopā ar draugiem.

Plašāku atpazīstamību burāšanas aprindās viņš ieguva pēc dalības Volvo Ocean Race sacensībās 2008./09.gadā kā Green Dragon mediju pārstāvis. Tas Ķīnas burātājam ļāva iekļauties arī profesionālo sacīkšu burātāju elitē. Viņš ir piedalījies tādās regatēs, kā Clipper Round the World Race 2006.gadā, Mini Transat 2011.gadā. Pasaules solo apburāšanai viņš intensīvi trenējās pēdējos trīs gadus, galvenokārt Francijas burāšanas centrā La Trinité-sur-Mer. Ilgākais laiks, ko viņš līdz šim ir pavadījis jūrā, ir viens mēnesis.

Guo Čuana ceļojumam var sekot līdzi viņa mājas lapā, bet reālajā laikā šajā mājas lapā.

Video no G.Čuana starta dienas:

http://www.youtube.com/watch?v=UymdW5v0MvU

Vairāk (vienīgi brazīliski):

http://www.youtube.com/watch?v=1buCMo6fYAM

Cer būt ātrākais

Tobiass Feihs (Tobias Fahey), 25-gadīgs burātājs no Tasmānijas, savā solo burājumā apkārt pasaulei bez apstājas un neizmantojot palīdzību devās 20.novembrī no Hobārtas. 

Viņa mērķis ir kļūt par pirmo austrālieti, kas visātrāk apburājis apkārt pasaulei vienatnē bez apstājas un bez palīdzības. Ja iecerētais viņam izdosies, tad viņš uzstādīs arī jaunu rekordu (kuru atzīst arī Pasaules burāšanas ātruma rekordu padome). Rekords, kurš tika uzstādīts 2007.gadā un ir 179 dienas, pieder citam burātājam no Tasmānijas – Kenam Gorlejam (Ken Gourlay). 

T.Feihs ceļā devās ar Radford dizaina laivu Sea Quest (50ft Radfort IOOD50). Arī viņa plānotais distances garums ir 21 600 j.jūdzes, kas stiepsies pa klasisko maršrutu pāri visiem okeāniem un garām visiem četriem ragiem, Horna ieskaitot.

Līdzi Tobiasa ceļojumam var sekot viņa mājas lapā, bet reālajā laikā šajā mājaslapā.

FOTO ŠEIT.

VIDEO no startēšanas solo burājumam (angliski) ŠEIT

VIDEO no gatavošanās solo burājumam (angliski): 

http://www.youtube.com/watch?v=2l60U9-73DI

ŠEIT pieejama informācija par tiem, kas līdz šim vienatnē ir apburājuši apkārt pasaulei.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE