Saturday, 06 July 2013 10:10

Francūzis Gilemots uzstāda jaunu rekordu solo burāšanā pāri Ziemeļatlantijas okeānam

Franču burātājs Marks Gilemots (Marc Guillemot /Safran Sailing Team) ar vienkorpusu jahtu “Safran” ceļā devās 27.jūnijā no Ņujorkas.

Burātājs finiša līniju pie Lizārdas škērsoja sestdien, 6.jūlijā, plkst.04:39 (UTC) pēc ceļā pavadītām 8 dienām 5 stundām 20 minūtēm un 20 sekundēm un pieveiktām 2880  jūdzēm. Vidējais jahtas pārvietošanās ātrums didstancē bija 14.59 mezgli. 

Tādējādi jahtas “Safran” (IMOCA 60) kapteinim iepriekšējo rekordu, ko 2012.gada jūlijā uzstādīja brits Alekss Tomsons (IMOCA 60 Hugo Boss), izdevies labot par 15 stundām 48 minūtēm un 11 sekundēm.

Ziemeļatlantijas okeāna rekords tiek uzstādīts distancē no Ņujorkas uz Lizardu (Lielbritānija) un ir viens no iekārojamākajiem rekordiem burāšanā.

Gilemotam šis ir jau trešais transatlantiskais rekords minētajā maršrutā, tomēr pirmais, burājot vienatnē un ar vienkorpusa jahtu. Abās iepriekšējās reizēs - 1984.gadā un 1988.gadā, viņš rekordu uzstādīja komandā, burājot ar maksi katamarāniem.

“Esmu ļoti apmierināts ar jauno rekordu. Galvenokārt tāpēc, ka maršruts bija ļoti prasīgs, kas prasīja daudz spēka un miegam atlika maz laikam,” noradīja Gilemots drīz pēc finiša līnijas šķērsošanas.

“Ceļā no Ņujorkas devos ar labu ātrumu un pirmais posms gar Ņūfaundlendas krastu bija ļoti viltīgs, kur bija jāuzmanās no daudzajiem kuģiem, peldošiem atkritumiem, vaļiem...Tad gandrīz visu ceļu līdz Azoru salām atrados miglā. Vējš bija visu laiku, izņemot pēdējās 24 stundas, kad Azoru salu anticiklona radīto bezvēja zonu ietekmē jahtas ātrums pamatīgi samazinājās. Ja vēja stiprums pie finišā palielinātos, man būtu bijis vēl labāks laiks, bet tagad es vienkārši baudu lielisko sniegumu.”

Pirms došanās ceļā no Ņujorkas Marks Gilemots izteicās, ka vēlas paveikt kaut ko lielisku, burājot vienatnē, lai tiktu pāri 2012-13 Vendée Globe sarūgtinājumam, kad zaudēta ķīļa (kas bija no titāna) dēļ bija spiests izstāties no cīņas tik četras stundas pēc starta.

“Mēs nepadevāmies un ir lieliski būt atpakaļ šādā veidā. Tas ir vērtīgi man, komandai un “Safran”, kas ir ieguldījis ļoti daudz tehniskajā ziņā. Esam pierādījuši, ka “Safran”  ir laiva, uz kuru varam paļauties.”

Vienlaicīgi ar Gilemotu par šo rekordu sacentās arī bijušais 2012-13 Vendée Globe dalībnieks, poļu tālburātājs Zbigņjevs Gutkovskis, kuru Gilemotam izdevās apsteikt, pateicoties veiksmīgi izvēlētai halzei, dodoties Īrijas virzienā.

“Cīņa ar Guteku bija papildus iemesls priecāties. Pretēji daudziem rekordu uzstādīšanas centieniem, es nesacentos tikai ar laiku”, norādīja franču burātājs.

Nākamās sacīkstes, kurās plāno piedalīties Marks Gilemots kopā ar Paskālu Bidegorī, ir “Fastnet Race” augustā, kas būšot labs treniņš “Transat Jacques Vabre”, kurās abi burātāji plāno piedalīties.

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE