Thursday, 06 June 2013 07:26

J.P.Morgan BAR un IPAC Leopard tiek pie rekordiem Round The Island Race sacīkstēs

Ikgadu maija beigās vai jūnija sākumā Kouzā, Lielbritānija, notiek “Round The Island Race” (RIR) sacīkstes. Šogad tās iekrita pirmajā jūnija dienā, kas 1459 dalībniekiem sagādāja burāšanai lieliskus apstākļus, īpaši lielajām jahtām.

77-ās RIR sacīkstes sākās līdz ar saullēktu un jau uz brokastlaiku pirmās jahtas bija sasniegušas finišu. Pārliecinoši finišā pirmā ieradās brita Bena Einslija komanda J.P.Morgan BAR ar katamarānu AC45, kuri tikpat pārliecinoši pārspēja arī 12 gadus ilgušo rekordu daudzkorpusu jahtu kategorijā. Bena Einslija piecu vīru komanda 50 jūras jūdžu garo distanci apkārt Vaita salai veica 2 stundās 52 minūtēs un 15 sekundēs, iepriekšējā rekorda laiku samazinot par stabilām 16 minūtēm un 8 sekundēm. Iepriekšējais rekorda laiks 3 stundas 8 minūtes piederēja Francisa Žujona komandai, kuri to uzstādīja ar 60ft trimarānu 2001.gadā. Arī iepriekšējais,1986.gadā uzstādītais rekords turējās gana ilgi - 15 gadus un bija tikai nedaudz lenāks - 3 h 5 minūtes.

“Tās bija skaistas sacīkstes. Laikapstākļi mums bija perfekti, laivas izpildījums bija ārkārtīgi labs un komandai ar to bija ļoti labi burāt. Viss nostājās pa vietām un mēs finišējām, uzstādot jaunu rekordu daudzkorpusu jahtu klasē", tā Bens Einslijs. Viņš uzvaru sacīkstēs veltīja savam draugam un cīņu biedram, Olimpiskajam medaļniekam Endrjū Simpsonam, kurš aizgāja bojā maija sākumā Amerikas kausa treniņu laikā Sanfrancisko.

Drīz pēc “J.P.Morgan BAR” komandas finišēja arī sacīkšu patstāvīgie dalībnieki Maika Sleida “IAPC Leopard” (100ft Farr), kas parūpējās par rekordu vienkorpusu jahtām. Viņi līdzšinējo distances rekordu 3h 53 min, ko paši bija uzstādījuši 2008.gadā, laboja turpat par 10 minūtēm. Jaunais rekords līdz ar to ir 3 h 43 min un 50 sekundes.

“Tas bija ļoti labs skrējiens, labākais kāds mums jebkad bijis” norādīja jahtas īpašnieks un kapteinis Maiks Sleids. “Mēs cerējām uz rekordam labvēlīgiem apstākļiem, bet mums vajadzēja uzdot tempu, un šī ir piektā reize, kad mēs uzstādām rekordu distancē, kuru mēs uzskatām par savējo”.

Savukārt 2012 - 2013 Vendée Globe trešās vietas ieguvējs Alekss Tomsons ar savu piekrastes sacīkstēm pielāgoto Open 60 Hugo Boss jahtu finišēja ceturtie ar laiku 4 stundas 12 minūtes un 1 sekunde.

Arī šajās sacikstēs kārtējo reizi pierādījās, ka burāšanā vecuma ierobežojumu nav. Vairāku tūkstošu dalībnieku vidū RIR piedalījās arī Rejs Mouhlijs (Ray Moxley) ar ģimenes jahtu. Viņam drīzumā paliks 90, kas padaru viņu vecāku par pašām sacīkstēm. RIR pirmais starts tika dots 1931.gadā. 

Sacīkšu distances garums ir 50 jūras jūdzes. Tās sākas no Karaliskā Eskadras jahtkluba Kouzā, no kurienes dalībnieki dodas uz rietumiem apkārt Vaita salau garām Nīdlesai, tālāk apkārt Santkatarinas zemesragam un Bembridžas klintij un tad atpakaļ uz Solentu.

FOTO: ŠEIT

GALVENO BALVU SADALE

  • “Observer Trophy” un “JPMAM Trophy” par pirmo finišējušo vienkoprusu jahtu saņēma Maiks Sleids ar jahtu “ICAP Leopard”.
  • “Feeedom Challenge Bowl” par pirmo finišējušo daudzkorpusu jahtu ieguva sera Bena Einslija “J.P.Morgan BAR”.
  • Galveno balvu “Gold Roman Bowl” un “JPMAM Salver” par pirmo vietu kopvērtējumā IRC ieskaites grupā saņēma sera Keita Milsa jahta “5 West” (TP52) .
  • “Silver Roman Bowl” un “JPMAM Salver” par otro vietu kopvērtējumā IRC ieskaites grupā saņēma Džonija Vincenta jahta “Pace”.
  • “Golden Miller Challenge Cup” pēc pārrēķina laika daudzkoprusu jahtām ieguva Fila Kotona amatierkomanda ar trimarānu “Buzz” (Seacart 30 ft).

PIRMĀS JAHTAS FINIŠĀ - KOPVĒRTĒJUMS

1. J. P. Morgan BAR (Sir Ben Ainslie) 2h 52min 15sek

2. ICAP Leopard (Mike Slade) 3h 43min 50sek

3. Buzz (Phil Cotton) 3h 54min 47sek

PIRMĀS VIENKORPUSU JAHTAS FINIŠĀ

1. ICAP Leopard (Mike Slade) 3h 43min 50sek

2. Hugo Boss (Alex Thomson) 4h 12min 1sek

3. Artemis Ocean Racing (Brian Thompson) 4h 19min 27sek

PIRMĀS DAUDZKORPUSU JAHTAS FINIŠĀ

1. J. P. Morgan BAR 2h 52min 15sek

2. Buzz (Phil Cotton) 3h 54min 47sek

3. Orion (Harvey Bowden) 4h 17min 40sek

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE